Thuje poškození



host - 248.106 (?)
26.11.2018 23:13

Poškození nevím.

Ale zarazilo mne, že je v téhle době ještě máte v květináčích - jestli je nebudete teď hned sázet, je nutné je na zimu (před mrazy) zapustit do země - třeba i s květináči- pořádně prolít a nad kořeny nakrýt listím nebo chvojím, jinak vám zmrznou nebo uschnou.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.133 (?), 26.11.2018 20:56, zobrazeno: 4680x

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu, jestli nevíte čím by mohlo být způsobeno poškození thují. Celou sezonu byly v pořádku, ale zhruba v září začaly mladé větvičky hnědnout. Občas jsem prováděl hnojení "na list" hnojivem Kristalon, ale koncentraci jsem dodržoval, tak snad spálené od hnojiva by to být nemělo.

Děkuji za rady :-)





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.106 (?), 26.11.2018 23:13

Poškození nevím.

Ale zarazilo mne, že je v téhle době ještě máte v květináčích - jestli je nebudete teď hned sázet, je nutné je na zimu (před mrazy) zapustit do země - třeba i s květináči- pořádně prolít a nad kořeny nakrýt listím nebo chvojím, jinak vám zmrznou nebo uschnou.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.25 (?), 27.11.2018 2:04
Začnou-li vám túje z ničeho nic hnědnout, pak vězte, že jejich stav může zapříčinit vícero důvodů, přičemž nezáleží na stáří stromu, neboť hnědnutím trpí všechny věkové kategorie: Špatný závlahový režim – po výsadbě je třeba zalít, ale nikoliv utopit sazenice. V těžších půdách zalévejte opatrně, v písčitých častěji a vydatněji. Do doby, než túje zakoření, sledujte vlhkost půdy. Zimní prosychání – je způsobeno nedostatkem vláhy v půdě. Ohroženy jsou hlavně kbelíkové rostliny. Ve volné půdě zalejte túje před jejím zamrznutím a při oblevě doplňujte vláhu. Přehnojení – nedávejte hnojivo ke kořenům hned při výsadbě, posečkejte s první dávkou přihnojení raději měsíc po výsadbě. Než přehnojit, raději přihnojujte až příští sezonu, kdy bude kořenový systém vyvinutý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kema83 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 200.133 (?), 27.11.2018 17:46

Pro paní Lídu, to je fotka ze září, teď už jsou dávno zasazené. Jen teda škoda, že niko neporadí, čím by mohlo být způsobeno poškození :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.2 (?), 8.5.2019 7:03
Dobrý den otázka je sice stará a snad se problém thuji podařilo vyřešit ale i tak napíšu proč thuje reznou nebo hnědnou. Thuje reznou hned z několika důvodů. První jsou napadení plísní nebo houbami běžné vyskytující se v přírodě. Za druhé mají v půdě malo živin. Je třeba IS koupit roztok s obsahem hořčíku nebo vápníku buď jako postřik na větve nebo zálivku ke kořenům. Pořídila bych zálivku ke kořenům thuje totiz svůj růst věnují kořenům než vetvim. Thuje vám ocural pejsek. Thuje nesnáší kyselost jakékoliv mocoviny. Pokud vám ji pejsek ocural začne hnednout a schnout. Zase bych využila zálivku s horcikem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.215 (?), 8.5.2019 9:38
Dobrý den, mám něco podobného na thujich, začalo to na podzim a teď na jaře se to rozjelo ve velkém. Odnesla jsem větvičku do zahradnictví a tam mi řekli, že to vypadat na molovku zeravovou. Totálně mi to likviduje všechny thuje. Poradili mi postřik Mospilanem v koncentraci 1,8 g na 4 l vody a přidat smáčedlo. Thuje stříkat každý týden třikrát za sebou. Jinak thuje ohrožuje tento motýlek od června, takže je dobré, stříkat v období kdy klade vajíčka do thujich. Těžko říci, jestli to pomohlo, thuje zatím neobráží, poznám to až budou nové přírůstky a nebudou napadený, larvy totiž přežívají v těch větvičkách. Taky jsem začala hnojit postřikem na list, abych zrychlila regeneraci thuji. Na některých thujich už mám od molovky ohoblované větvičky. Thuje mám 20 let, ale tohle jsem mi ještě nestalo.
Thuje hnědnutí jehliček
Thuje hnědnutí jehliček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika