thúje které po roce zbělaly a uschly -proč?



host - 235.78 (?)
11.10.2006 11:48
Mám thúje zasazené už 6 roků,výška asi 2,5-3m a v zimě mě 4 z nich / z 30/ také zbělely, ale přes léto vyrašily nové výhonky. Obávám se,že další zimu nepřežijí. Mám je vlastnoručně vypěstované , první 4 roky v kontejneru, zalévám pravidelně. Taky nevím jak na ně. Zkouším draselnoun sůl.  
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 220.97 (?), 8.5.2006 17:54, zobrazeno: 11370x
Dobrý den přeji,
nevím co mám dělat, abych zachránil poslední zbytek živého plotu.Vysadil jsem kolem domu mladé, tak 60cm velké thujky na konci léta a nyní jedna po druhé odcházejí. Nereznou, ale jejich větvičky jsou úplně suché až křupou a hlavně celý stromek se zbarvuje do bíla a opravdu jsem jim dal dobrou půdu, jsou za plotem proti psovi, zalévám je a  nešidím to. Byl bych vděčný za jakoukoliv radu.Tyto thujky jsem zakoupil v hypermarketu a už to nejspíš nikdy neudělám. Poradtě, lidé dobří, zda je jiná možnost než je vykopat a koupit nové.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bombastic.1 - (1), 10.5.2006 22:27
Mě taky,pátral jsem po tom a odborník a projektant na zahrady mi řekl že rostliny z hypermarketu jsou dováženy většinou z Hollandska kde je jiné klima a pouze 1 z 5 se aklimatizuje a uchytí.Nejlépe kupovat rostliny v zahradnictví v kraji kde se bude vysazovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 11.5.2006 13:09
Říká se, že největším nepřítelem zahrádky je soused
Záleží zda až vyrostou, nebudou někomu stínit.
Bohužel, ani tuto možnost nelze zcela vyloučit.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.41 (?), 23.8.2006 8:53
Aj ja mam skusenosti s tym, ze mi obcas nejaky ten kontajner kupovanej kytky neprezil. Ale teraz to robim tak, ze ked nieco kupim ,  pokusim sa  z korenoveho balu odstranit vacsinu substratu v ktorom bola rastlina pestovana, ale tak aby sa  velmi neposkodili korienky! Potom rastlinu zasadim do lahkeho raselinoveho  substratu. (Podobne postupujem aj u izbovych rastlinach.)  Dalsia podmienka prezitia je prvy rok pravidelne zalievat, hlavne pred zimou zabezpecit dokladne zaliatie.Tento postup sa da bez problemov dodrzat u mensich  kontajner.rastlin, vacsie exemplare stromcekov by som tiez doporucovala kupovat u specializovanych domacich pestovatelov, napr. my sme kupovali tuje,borievky, borovice  a smrecky u firmy, kde nam ich vyrylovali ( velmi sikovne s peknym korenovym balom) priamo na plantazi a vsetky  sa nadherne ujali. Pri tomto postupe  to chce sadit  kriky a stromceky radsej  na jesen, resp. v skoru jar -  a zase zabezpecit  dobre zavlazovanie, v pripade ak nie je zamrznuta poda aj v zime..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.184 (?), 15.5.2006 11:06
mám stejný problém u thuje"bambule",bělají a sypou se od konce větviček.Ptala jsem se v zahradnictví.Buď jsou zmrzlé nebo uschlé.Mám je jako vy asi rok.U mě to je ale jednoduchší že thuje mám kulaté-na radu jsem je opravdu hodně ostříhala abych keřům odlehčila a nemusel se tak zatěžovat vyživováním velkého keře a pohnojila jen polovinou doporučené dávky pro hnojení keřů+vyhrabala starou kůru a nasypala novou..Zbytek se uvidí..Mám je přímo z našich klima za zahradnictví.Kořeny jsem nekontrolovala ale příčina může být i v nich.Tak taky jen čekám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.9 (?), 22.8.2006 14:08
Vím,že když se přidá k hnojivu hořka sůl tak zabráním hnědnutí větviček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.78 (?), 11.10.2006 11:48
Mám thúje zasazené už 6 roků,výška asi 2,5-3m a v zimě mě 4 z nich / z 30/ také zbělely, ale přes léto vyrašily nové výhonky. Obávám se,že další zimu nepřežijí. Mám je vlastnoručně vypěstované , první 4 roky v kontejneru, zalévám pravidelně. Taky nevím jak na ně. Zkouším draselnoun sůl.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.218 (?), 21.10.2006 21:04

Ze své zkušenosti mohu jen říci: thuje jsme sázeli o velikosti zhruba 1metru, máme velkého psa a na thuje praží celý den slunce a jsou krásné.

Když jsme sázeli, do díry jsem vkládala 3 tbl. Silvamixu, ale hlavně zaléváme! Po 4 letech je vytvořený kompaktní plot do výšky 1,60m.

Pejsek se nám občas podepisuje a trochu reznou až černají, ale to je důsledek toho, že pes na zahradníkovu zahradu nepatří, tak že kompromis. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika