Stříbrný smrk



host - 158.118 (?)
14.8.2009 22:18

Zastanu se p. Stanislawa v tom, že jsem ještě o případu, kdy by břečťan vyloženě "udusil"  jakýkoli strom, ještě neslyšel a neviděl jsem tento případ. Ani já ani p. Stanislaw opravdu nejsme vševidoucí, ale rádi bychom to viděli; poskytněte, prosím, foto. 

K základnímu dotazu: nechal bych břečťan růst pouze po kmeni (po holé části kmene), mezi vetve bych jej nepouštěl (zastřihoval bych jej pod korunou smrku), ale nikoli z "parazitárních" důvodů, ale z důvodů estetických: prorůstání listů mezi jehličnaté větve považuji za pohledově rušivý jev.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 211.130 (?), 10.8.2009 16:42, zobrazeno: 10765x

Dobrý den, máme na zahrádce stříbrný smrk cca 10 m vysoký. Větve má vystříhané do 2 metrů nad zemí. Chci nechat kmen porůst břečťanem. Ublíží to nějak smrku?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.3 (?), 13.8.2009 13:09

Dobrý den, ja jsem to přesně tak udělala před dvěma roky, smrku to nijak neublížilo a navíc to vypadá úžasně.Karolína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.218 (?), 13.8.2009 13:35

Věřím, že to vypadá úžasně, nicméně za cca 10-20let bude břečťan jako útočník svými příchytlivými výrůstky na stonku vysávat z kmene a větví pro sebe všechny živiny a vodu, strom může začít trpět a posléze uhynout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 13.8.2009 13:46

No to je příspěvek. Břečťan má na svých větvích tzv. příčepivé kořínky, které slouží pouze k přichycení. Nic nevysávají ani nepřijímají. Břečťan není parazit ani poloparazit. A není to ani žádný útočník. Je to krásná dřevina se velmi širokým upotřebením. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.218 (?), 13.8.2009 13:50

No, tak jo, nicméně ty stromy obalené a pod břečťanem umírající jsou skutečností,   že...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 13.8.2009 16:33

Za celý svůj život, a to už je hodně dlouho, jsem neviděl jedinný strom, který by uhynul vlivem popnutí břečťanem. Kdepak takový najdu? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.205 (?), 14.8.2009 13:06

No, to je fajn, tak jste štastný člověk, ale to ještě neznamená, že se to děje.   Nejste vševidoucí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.118 (?), 14.8.2009 22:18

Zastanu se p. Stanislawa v tom, že jsem ještě o případu, kdy by břečťan vyloženě "udusil"  jakýkoli strom, ještě neslyšel a neviděl jsem tento případ. Ani já ani p. Stanislaw opravdu nejsme vševidoucí, ale rádi bychom to viděli; poskytněte, prosím, foto. 

K základnímu dotazu: nechal bych břečťan růst pouze po kmeni (po holé části kmene), mezi vetve bych jej nepouštěl (zastřihoval bych jej pod korunou smrku), ale nikoli z "parazitárních" důvodů, ale z důvodů estetických: prorůstání listů mezi jehličnaté větve považuji za pohledově rušivý jev.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.21 (?), 29.8.2009 19:11

Dobrý den, nám břečťan totálně udusil krásný fialový šeřík na zahradě v Praze na Žižkově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 30.8.2009 10:48

Dobrý den. Šeřík je keř, nikoli mohutný strom. A to jste skutečně čekali na to, až ten břečťan poroste Váš keř a ten uhyne? Nestačilo jen vzít zahradnické nůžky a malinko jej zakrátit? I když ani to, že Váš šeřík uhynul neznamená, že to bylo vlivem toho břečťanu. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika