Smrk bez terminálního vrcholu



host - 162.162 (?)
22.6.2009 17:02

Dakujem krasne za fotky, vyzeraju nadherne, tesim sa ze sa da udrzat smrecok v takej mensej velkosti a tak pekne tvarovat!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 249.54 (?), 17.6.2009 22:08, zobrazeno: 12983x
Dobrý den, letos mi na stříbrném smrku, asi 2,5m vysoký, nevyrostl terminální výhon, asi zaschl, protože pupen tam je ale suchý, narostly jen ty kolem něj, a ty se pomalu zvedají místo něho, co s tím, mám je tam nechat nebo vyvázat jeden z nich? díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 17.6.2009 22:13

Smrk si poradí sám.Pokud bude mít více terminálů, sladší odstraňte a ponechejte jeden nejsilnější.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 17.6.2009 23:20

Zatím na něj dostanete, tak bych co nejdřív jeden vyvázala, aby zdřevnatěl už ve svislé poloze.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.35 (?), 19.6.2009 8:41
Zdravím, stříhám si a tvaruji smrky na zahradě již několik let /cca 8/, takže můj názor - protože se zvedne celé horní kolo větviček, je potřeba s odstupem pár metrů mrknout na strom, který výhon by přicházel v úvahu jako´nový terminál. Neměl by to být ten nejsilnější, ten už se nezvedne zcela rovně, spíše něco středního. Vyvazovat ho nemusíte, sám se zvedne, jen ostříhejte všechny ty ostatní, co možná nejblíže u kmene. Já mám ty nůžky s násadou, takže dosáhnu i do 3m, snad se to i Vám nějak podaří. Pošlete třeba snímek, stačí detail toho horního kola, mrknem na to, který nechat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.162 (?), 19.6.2009 8:58

Pani Matuskova, mam na Vas prosbu, mozete vlozit fotku vasich tvarovanych smrekov?

Mame totiz na zahrade v zivom plote 40smrekov, 0,8m od seba aj od plotu, druhy rok. Od jari narastli asi 30cm, rastu fakt rychlo, Chcem ich potom strihat do 2,5m vysky ako zivy plot. Velmi ma zaujima ako taky pravidelne strihany smrecok vyzera.

Este dalsia otazka na Vas, aj niecim osetrujete? Ja striekam prvidelne insekcitidmi pretoze vzdy po case vidim piliarky a nasledne potom vetvicky vysychaju. Zatial to pomaha. Ake skusenosti mate so skodcami vy?

Dakujem a zelam Vam pekny den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.35 (?), 22.6.2009 9:36

Zasílám pár snímků, ostatní mám na chatě - stříhaný smrček - koule na kmínku,...

na snímcích - živý plot rohový, stáří stromků asi 10let, dále živý plot vysoký - 220cm, stáří stromků asi 12 let, ale budu je muset nahoře seříznout na 2m, jinak se to nedá udržovat. dále smrček do koule /v pozadí červený dřišťál/ - stáří 12 let, stejně jako živý plot, dále smrček koule menší - stáří 7 let.

Jinak stříkala jsem vždy na ty korovnice - dělají hálky ve dřevě mladých výhonů, ale poslední 2 roky jsem to časově nestíhala, letos je tam toho požehnaně, hlavně v tom plotě, ale snažím se to dost ostříhat. Postřik mi byl doporučen - v březnu Biool, pak Sumition Super po 14 dnech. Opravdu to pomáhalo.

rohový živý plot -asi 90cm výška
rohový živý plot -asi 90cm výška
živý plot vysoký
živý plot vysoký
smrček 60 x 60 cm
smrček 60 x 60 cm
smrček 45 x 40cm
smrček 45 x 40cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 162.162 (?), 22.6.2009 17:02

Dakujem krasne za fotky, vyzeraju nadherne, tesim sa ze sa da udrzat smrecok v takej mensej velkosti a tak pekne tvarovat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.35 (?), 22.6.2009 17:16

Zdravím, hlavně je potřeba u živého plotu dodržovat ten zešikmený tvar, jinak opravdu spodní větve opadávají. U těch kulatých zatím žádný problém nevidím, i ty kulaté na kmínku jsou ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 142.9 (?), 24.6.2009 8:25

dobry den, pani Matuskovej sa chcem spytat: pri strihani ziveho plota zo smreckov teda plati ze vrch je sirsi ako spodok? idem z uzsieho do sirsieho? ak ano tak aky ma byt asi rozdiel medzi tymi sirkami? dakujem moc za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 165.35 (?), 24.6.2009 13:17

Zdravím, smrky stříhat rozhodně od široké základny nahoru do užšího vršku. Na snímku to možná trošku zkresluje, na vršek jsem nedosáhla a budu ho muset vzít elektr. nůžkama na plot Je potřeba, aby ty spodní větve nebyly stíněny těmi horními, proto musí být delší, jinak bude jehličí reznout a opadávat. Já to mám dole možná až moc široké – 90cm, ale na tu výšku se mi to zdálo docela přiměřené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika