Seříznutí smrku



host - 71.114 (?) 
3.9.2011 13:02, zobrazeno: 12504x

Díky české povaze (= tj. ukrást cokoli co jde) jsem nucen u několika mnou vysázených smrků ztepilých uříznout špičku + 1 patro, aby nepadly za oběť vánočních stromků jako jejich dva kolegové loni. Bohužel rostou na neoploceném místě stranou civilizace.

Kdy by bylo nejlepší řez provést? Teď nebo počkat déle do podzimu? Počítám že řez ošetřím normálním stromovým balzámem. Stromům to vadit nebude, porostou dál...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 149.192 (?), 3.9.2011 13:13
Myslím, že to lze provést kydkoli a smrky nijak neohrozíte. Stromový balzám je zbytečný, smrky ránu překryjí smolou. Záleží na Vás, co chcete se stromky udělat. Podle mého názoru by bylo vhodnější zachovat přirozený tvar smrků s terminálem (tedy špičkou) a ostříhat několik postranních větví, aby stromek nebyt už tak pravidelný a "fotogenický". Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.242 (?), 3.9.2011 13:48
Přikláním se na stranu Josefa. Podobný problém jsem před pár lety řešil také. Seřezávat terminál je nesmysl. Stromy Vám porostou minimálně do dvojáku. Zastřihl jsem pár bočních větví a stromek už se nikomu na vánoce nelíbil. Ještě jsem část stromku postříkal Aversolem (repelent proti okusu a ohryzu zvěří). Stromovým balzámem nic nezkazíte. Dneska nám za pozemkem rostou pěkné smrčky a jedličky. Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.184 (?), 3.9.2011 14:03
Souhlasím s p.Josefem.terminál rozhodně nechat jinak ho strašně zbrzdíte v růstu do výšky.Ty větve se nemusí úplně celé stříhat.Stačí je zkrátit aby vrchol vypadal "nevzhledně". Nevím jak je máte vysoké, ale lze je také "znehodnotit" pro vánoční účely tím, že je prostě poctivě natřete prostředkem proti okusu, třeba Aversolem.Vrchol bude špinavě bílý a nepoužitelný.(Po čase prostředek samozřejmě oprší)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.114 (?), 9.11.2011 18:28

na základě doporučení zde v diskusi se chystám provést ochranu dřevin (smrky, duby, buky, modříny) postříkem aversolu. Jen si nejsem jistý, zda ho můžu rozdělat do postřikovače a každou sazenici poctivě zkrášlit od koruny ke kořenům? Nemůže to stromkům ublížit, pokud je naplácám celý? Duby, buky a modříny jsou vysazený loni, takže mají tak cca 30 cm, smrky jsou cca 15 letý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 10.11.2011 12:43

Myslím, že Váš záměr možný je.  Eventuální problém vidím v postřikovači a trysce. V technickém listu je uveden "postřikovač s membránovým čerpadlem a vířivá tryska".  Běžné postřikovače jsou pístové: nejsem si jist, zdali jim aversol bude dělat dobře (vymílání těsnění pístu?) Ale nevím, nezkoušel jsem to. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.98 (?), 10.11.2011 15:05
Běžným pístovým zádovým postřikovačem Aversol na stromky aplikuji.Celkem statečně to snáší, ale Aversol musíte před nalitím do postřikovače naředit, dostatečně rozmíchat a nalít nejlépe přes sítko či punčochu(což je časový opruz).Po aplikaci je třeba do postřikovače nalít čistou vodu a opět postříkat nějaké stromky).Vymytí vodou na závěr je samozřejmostí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika