Půda pro jedli korejskou?



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?)
31.8.2017 10:30

Tak jsem si přečetl Vaše diskusní příspěvky a mám dojem, že při Vašich znalostech si můžete zatím dovolit na tom balkóně pěstovat borovici černou nebo borovici kleč. Až po jejím třetím přesazování pochopíte specifika pěstování víceletých rostlin v nádobách. Pak nastane čas začít pěstovat něco náročnějšího.

SfK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

sivon558 - (20) - 19.88 (?), 30.8.2017 16:22, zobrazeno: 2973x

Dobrý den, pořídil jsem si jedli korejskou, ale nevím jakou půdu jí dát, jestli pro zelené rostliny, nebo jen půdu ze zahrady, chci ji mít v květináči na balkóně

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 55.193 (?), 30.8.2017 18:44

Kromě alkalických půd je docela tolerantní. Substrát pro okrasné dřeviny smíchaný se zahradní zemí by vyhovoval.Má ráda ale stejnoměrnou vlhkost substrátu a spíše chlad na kořeny. Pro pěkný vzhled potřebuje vyšší vlhkost vzduchu a v mládí (do výšky cca 2 metrů) alespoň polední stín, klidně i víc stínu. Na balkon to není nejlepší nápad, zejména pokud je na jih.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sivon558 - (20) - 19.88 (?), 30.8.2017 22:51

Balkón je na západ, takže tam svítí ode tří hodin :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 31.8.2017 7:45

Znám jednu školku, která pěstovala korejské jedličky ve volné půdě. Pak je v balu expedovala. Byly to ukázkové sazenice. Potom z nějakého důvodu je začali pěstovat pouze v kontejnerech. Do bývalé krásy měly daleko.

Počítejte tedy, že to bude obdobné. Když seženete hezkou, větší sazenici, bude nějaký rok i v květináči hezká, postupně pak už ne. Jestli zasadíte sazenici spíše menší, hezká nebude nikdy. Jinak substrát, nějakou vytvořenou směs ze zahrádky, to bych o tomto ani neuvažoval. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 31.8.2017 10:30

Tak jsem si přečetl Vaše diskusní příspěvky a mám dojem, že při Vašich znalostech si můžete zatím dovolit na tom balkóně pěstovat borovici černou nebo borovici kleč. Až po jejím třetím přesazování pochopíte specifika pěstování víceletých rostlin v nádobách. Pak nastane čas začít pěstovat něco náročnějšího.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika