Přesazení plazivého jalovce



host - 190.134 (?)
25.8.2019 13:21

Díky za vaše názory. Většinou se schoduji s tím co jsem si myslel. Na větve jsem koukal a opravdu již některé mají kořeny. Tak asi tedy zasadím na nové místo nový kus. Život je změna. Jen nevím jestli mě zbytek rodiny nebude pranýřovat nebo mlátit :-). Ještě jednou díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 190.134 (?), 20.8.2019 16:00, zobrazeno: 3119x

Dobrý den mám dotaz. Potřeboval bych nějak šetrně přesadit tento vzrostlý jalovec. Nemá s tím někdo zkušenost? I za tu cenu že ho ostříhám a zmenším to bych musel udělat i tak ale na tomhle místě je prostě špatně a mám pro něj lepší :-) Jen mám strach aby mi neodešel. Děkuji za rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 20.8.2019 17:21

Tohle už ve zdraví nepřesadíte. Ale nařízkujte si ho a zasaďte si na nové místo mladý. Ten na fotce na tom místě už musí růst minimálně dvacet let, tak proč tam nemůže být dál?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.134 (?), 21.8.2019 23:45

Nuže což o to mohl by, ale jelikož jsem založil skalku a pak si ji zastínil pergolou což mi nedošlo, tak to potřebuju vyhandlovat. To jsou prostě paradoxy :-) Štve mě to, ale na skalce mi nic neroste protože tam je tma jak v hrobě a tady by to bylo super. Takže tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.54 (?), 22.8.2019 0:12

Tak dejte na skalku skalničky vhodné do stínu a polostínu...   Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 22.8.2019 7:52

Jehličnany se musí přesadit s původní zeminou, se zemním balem jinak šance na ujmutí jsou spíše nulové. Rýč u tak velké sazenice je k ničemu, jedině snad bagr a kdoví jestli. Termín od poloviny srpna je dobrý. Osbně bych ho vyhodil. Když jej ořežete, stejně z něj bude metla. A kdyby i časem obrostl, bude z něj léta stále metla. To nový za tu dobu bude podstatně hezčí. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 23.8.2019 11:09

Osobně bych takovýto keř už z dané polohy nepřesazoval. Jak píše Lída, je vhodnější jej nařízkovat a sázet z něj menší kusy.

Další možnost je, pokud máte čas, použít hřížení. Ležící větve na místě kde mají narůst kořeny naříznete žabkou nebo kobercovým olamovákem podélně na celou tloušťku kůry. Následně tato místa přisypete zeminou (do toho keře se klidně 2 kolečka substrátu vlezou). Napřesrok či po druhé zimě kouknete jestli větve mají v příslušných místech kořeny a danou zakořeněnou větev od matečného keře oddělíte a nasázíte na nové místo.  Protože zbytek keře na původním místě může (možná) zůstat, tak přesazení po částech můžete opakovat ještě několikrát. Nejvhodnější období je ale jarní, hned po rozmrznutí půdy.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 23.8.2019 11:19

S velikou pravděpodobností je současná rostlina na několika místech už samasebou pohřížená, čehož může zadavatel s úspěchem využít. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.134 (?), 25.8.2019 13:21

Díky za vaše názory. Většinou se schoduji s tím co jsem si myslel. Na větve jsem koukal a opravdu již některé mají kořeny. Tak asi tedy zasadím na nové místo nový kus. Život je změna. Jen nevím jestli mě zbytek rodiny nebude pranýřovat nebo mlátit :-). Ještě jednou díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika