pěstování hortenzie



Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?)
17.8.2009 13:18

někdo tady uvádí že na hortenzie patří hnojivo jako na rododendron/azalky/borůvky, je to skutečně tak???

já používám klasický kristalon na hortenzie a na rododendron samozřejmě speciální hnojivo plus novou rašelinu dosypu každý rok

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 143.205 (?), 20.8.2009 13:11

Myslím na tu Vaši hortenzii a vzpomněla jsem si, jak je to s tulipány pěstovanými na pozemcích v Holandsku.  vysoká hladina spodní vody ano, ale písčitá, tedy propustná zemina.  Jinak by asi kořeny uhnily.  Jen pro zajímavost.   JITA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 72.31 (?), 20.8.2009 15:27

Zdravím Vás paní Jito a děkuji za názor. Zřejmě to tady tak nějak asi bude. Dvorek je vyložen ohromnými kameny, neb tady byla dříve stará zemědělská usedlost a po těchto kamenech jezdily žebřiňáky tažené kravkama a vozily úrodu z polí. Usedlost má tvar písmene "U". Vjezd, vlevo dlouhý obytný dům ukončený bývalými chlévy, proti vjezdu do dvora je stodola a vpravo domek se špýchary. Obrovský dvůr je chráněn ze severu, východu i jihu před větrem, je to velká opékací výheň a hortenzie si spokojeně kraluje přesně uprostřed. Před lety jsme na kamennou dlažbu dvora nechali navézt asi 20 cm škváry a na ní ještě asi 30 cm dobré zeminy. Všemu co se tady zasadí se náramně dobře daří. Dokonce mi říkají, že kdybych tady zasadila hrábě, tak že mi rozkvetou .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 31.8.2009 9:08

Děkuji Vám za reakci. Jako původní profesí vodařce mi nedalo spát, jak je to s tou vaší kytičkou , kde se bere vláha.  Teď je mi to již jasnější a závidím Vám Váš entuziasmus. Práce, které popisujete, musely žádat hodně síly a nadšení.  Není tajemstvím, kde je vaší kytičce tak dobře?  Lokalitu byste prozradit mohla?   Vaše názory mi konvenují.  JITA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 34.136 (?), 31.8.2009 14:51

Moje kytička, paní Jito, se nachází v Polabské nížině, ovšem na samém vršíčku kopce ve výši 360 m n.m. Před lety jsme při výkopových pracech zjistili, že naše usedlost včetně dvora sedí na skále. O vodařství bohužel nevím vůbec nic.  Odkud se tedy bere ta vysoká spodní voda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 17.8.2009 13:18

někdo tady uvádí že na hortenzie patří hnojivo jako na rododendron/azalky/borůvky, je to skutečně tak???

já používám klasický kristalon na hortenzie a na rododendron samozřejmě speciální hnojivo plus novou rašelinu dosypu každý rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.30 (?), 30.8.2009 13:19

Prosím o radu mám hortenzii už 5 let a na podzim jsem jí ostříhala asi o polovinu a letos mi nevykvetla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 1.9.2009 0:39

Bodejť by kvetla, když jste jí ostříhala květní pupeny. Protože pokud máte běžnou hortenzii s polokulovitým květenstvím, tak se pouze na jaře odstraňují suché konce větviček nad nejhořejším živým pupenem. Jakmile ji ostříháte víc, odstraníte pupeny založené v minulém roce.    Více se zkracuje méně běžná hortenzie latnatá (květenství tvaru jako šeřík), která ale kvete na nových výhonech.                                                                                Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika