Liliovník tulipánokvětý



jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498)
8.7.2007 23:13
Je to dosť nezvyklé. U mňa tiež po zakúpení mal 3 kvety, druhý rok 1 a teraz už 2x  nič.  Bude si treba počkať - podľa literatúry cca 15 rokov. Podľa skúseností na nete nabieha kvitnutie často už v 6 roku. Uvidíme.

Vidím, že moc priestoru ste mu nedali. Počítate s tým, že to je "obrovský strom", že? A rastie docela rýchlo!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 187.51 (?), 24.5.2007 18:34
ano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.194 (?), 1.6.2007 22:24
Jinan neberu jako raritu. Semenáč liliovníku jsem loni koupil  ve Chvaleticích nad Labem. Mají tam spoustu zajímavých dřevin za směšné ceny. Jdi na www.lesoškolky.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 3.6.2007 7:46
Smiešne ceny tam vidím, ale kde sú tam zaujímavé dreviny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.44 (?), 11.6.2007 23:18
Mluví se tu o liliovníku a přitom i o ginko (jinanu), což jsou přeci 2 naprosto odlišné stromy, nebo ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
knir1 - (2), 3.7.2007 17:26
ja koupil Liliovnik na aukci někde od Jaroměře..no přiznávám že jsem skakal radosti, už od roku 2004 se ho snažim nařiskovat v Losinách kde jezdim do lázni a obdivují tu nádheru když kvete a ne a ne, ten muj už pouštel ty nadherné listky ale 3 tydny jsem nemohl na zahradu a zvadl, moc rad by jsem ho zakoupil, muže mi někdo poradit? knir1@email.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.18 (?), 4.7.2007 9:52
Ja ho mam od pana Prazaka z Drozdina www.drozdin.cz, mel metr dvacet, uz rozvetveny, mam panasovanou varietu, stal osm set a roste krasne a rychle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
LenkaJ - (2), 8.7.2007 22:48
Koupila jsem ho asi před měsícem v zahradnictví ve Stodůlkách v Praze. Pro jistotu mi hned i vykvetl : )
tulipánovník
tulipánovník
Květ tulipánovníku
Květ tulipánovníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498), 8.7.2007 23:13
Je to dosť nezvyklé. U mňa tiež po zakúpení mal 3 kvety, druhý rok 1 a teraz už 2x  nič.  Bude si treba počkať - podľa literatúry cca 15 rokov. Podľa skúseností na nete nabieha kvitnutie často už v 6 roku. Uvidíme.

Vidím, že moc priestoru ste mu nedali. Počítate s tým, že to je "obrovský strom", že? A rastie docela rýchlo!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.52 (?), 15.9.2007 15:26
V Olomouckém kraji v obci Posluchov směrem k radíkovské věží u uhájenky se nachází jako 20metrový strom. Když je v květu je to něco úžasného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 17.9.2007 10:01
Latinský název vznikl podle podoby listu s lirou hudebním nástrojem proto Lirijodendron ten překlad mohl býti jiný saší vý slovnost .             i
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika