Kanadská jedle



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?) 
2.2.2012 13:23

Moje zkušenosti s douglaskou jsou z konce osmdesátých let, tehdy se u nás stromky z plantáží vůbec neprodávaly, zato douglaska se dosti běžně pěstovala v lesních školkách. Mám dojem, že v dnešní době se již cizokrajné druhy do lesa nevysazují, takže její získání může být komplikované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
dabiker - (2) - 101.3 (?), 5.2.2012 22:15

Měl jsem namysli tu, která se prodává pod obchodním názvem kanadská jedle. Podle toho co jsem si vyhledal na internetu, tak by to měl být jedlovec kanadský jak píšete. Ale odborně to bude zřejmě ta kavkazká jak uvádíte... Nerozumím tomu takže děkuji za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 3.2.2012 18:48

Dobrý večer. V podstatě jde každé koště dopěstovat do krásného vánočního stromečku. V prvé řadě se musí hlídat délka terminálu a zkracovat při bujném růstu. Tím dostanete menší vzdálenost mezi přesleny. Pro zhuštění hábitusu stačí pravidelně stříhat dané "koště " do požadovaného tvaru budoucího vánočního stromečku. Dále můžete odstraňovat nevhodné větvičky. Za nějaký čas vám vyroste hustý vánoční stromeček a nastane problém zda několika letou péči zničíte pro jedny vánoce.   Zdeněk


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.110 (?), 23.3.2012 12:37

u jehličnanů (kromě SM ztepilého) je vážný problém se střihem terminálu, jen menší část vyroste rovně, většinou hodí neúhledné "koleno", takže stříhat terminál doporučuju jenom v nezbytí, lepší už je zraňování těsně pod novým přírůstkem.

Douglaska se na vánoční stromek hodí jenom když se stříhají boční větve, aby byly pevnější.

Tsuga se nehodí vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika