Jaký stromek na domu?



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?)
5.9.2013 13:24

a co tak bonsaje?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 19.99 (?), 5.9.2013 12:59, zobrazeno: 7101x

Zdravím místní zahrádkáře.
Mam celkem velký byt a nemam zahradu ani balkon.. Kytky jako takové mě nějak k srdci nepřirostli, ale při koukání na prázdnou zeď mě napadlo k ní postavit něco jako pět tůjí. Tj nějaký jelhičnan co neudělá moc bordebu, ale zároveň bude doma růst a nechcípne.

Je na tohle tůje vhodná, nebo spíše něco jiného?

To že to bude muset být ve velkém květníku je mě jasné.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 5.9.2013 13:24

a co tak bonsaje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.9.2013 13:39

Těm parametrům co požadujete vyhovuje nejlépe umělý nebo na tu zeď namalovat kulisy. wink

Asi se budete muset obrátit právě na ty kytky, to bych viděl reálnější pro celoroční pěstování v bytě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 5.9.2013 14:20

Vy potřebujete něco z teplejších krajin, kdysi jsme to měli doma, takový jehličnan, ale bohužel se mi teď nevybavuje, jak se jmenuje, často to je vidět někde v květinářství. Má jehličí dlouhé asi jako smrk. Snad vám někdo napíše jak se to jmenuje nebo jestli se mi ten název vybaví, tak ho doplním.

Taky bysme mohl mít nějaké citrusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 71.148 (?), 5.9.2013 14:52

Ten domácí smrček je Araucaria excelsa. Chce světlo. Ovšem když Vám kytky k srdci nepřirostly, čeká jej velmi pravděpodobně smutný osud herbářové položky na stojato...  sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 5.9.2013 15:07

Mě to přijde dotaz od hosta xxx.xxx.19.99 jako vtip. Když Vám kytky k srdci nepřirostly a nechcete koukat na práznou zed... co tahle místo pěti thůjí (5xlaugh) si koupit velkoplošný plakát s motivem rostlin?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.87 (?), 5.9.2013 22:10

Doplním Renatu - místo plakátu s kytkami bych volila velkoplošnou tapetu - třeba "výhled přes terasu na moře" nebo "stromy", "New York"  wink           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.99 (?), 9.9.2013 9:04

To že nemám rád kytky neznamená, že nemam rád les ;-) 
Do kvetinářství nechodim, různý barevný "plevel" mě nic neřiká, ale do lesa chodím skoro každý den... Proto mam radší stromy a nějaký bych chtěl :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 9.9.2013 9:28

Jestli máte rád stromy tak si je nedávejte do kvartýru kde budou živořit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 9.9.2013 9:59

Všechny jehličnany potřebují světlo, hodně světla, což jim v běžném bytě nelze zajistit. Navíc jehličnany z mírného pásma vyžadují studené přezimování, dodržení přirozeného teplotního cyklu (léto - zima, den - noc), což je další problém. Proto se s představou klasických "tůjí" a nebo "něčeho z lesa" v bytě můžete rozloučit. Jestli chcete do bytu nějakou zelenou rostlinu typu "strom", vaším jediným řešením a nadějí jsou tropické rostliny. Těch je mnoho a mnoho, možnost výběru veliká. Celkem nenáročné jsou třeba jukky a nebo dracaeny, což jsou rostliny s dřevitými kmínky, mající podobu malého stromku a běžně se v interiérech a lidských příbytcích pěstují. Někteří lidé si je pletou s palmami. Jak tady někdo výše naavrhl, jako dřevinu lze doma pěstovat i citrusovníky, ale ty opět vyžadují hodně světla a většina z nich i chladné přezimování. Proto se do obytného pokoje někam ke zdi, vzdálenější od okna nehodí, budou zde živořit. Ale to je obecný problém téměř všech rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika