Jak množit thuje



Dupin - (3) - 106.46 (?) 
23.3.2010 9:37, zobrazeno: 13813x

Dobrý den, zkoušel jsem z větviček thuji si namnožit několik stroměčku... mám velkou zahradu a potřebuji udělat živí plot. Zkoušel jsem pomoci stimulatoru je na podzim zasadit ale marně. Nezakořeněly mi. Zkusit to ted na jaře? Nemáte nekdo zkušenost s tímto problémem. Nechce se mi utrácet moc peněz a nevadí mi když mě to bude ruzt dlouho.potřebuji cca 150 ks. Díky za rady. tom

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 150.252 (?), 23.3.2010 23:35
Na množenie si nájdite mladé zdrevnatelé konce výhonkov dĺžky do 10 cm. Od rastliny ich odtrhnite proti smeru vyrastania hneď od miesta vyrastania aj s kôrou starej vetvičky. Nestrihajte to miesto odtrhnutia. Takéto kúsky zapichnite do zeminy, prikryte PET fľašou čírej farby s odrezaným hrdlom, alebo skleným pohárom. Ak je sucho udržujte vlhkosť. Do jesene by mali zakoreniť. Môžete ich množiť aj rovno na mieste kde majú rásť. Zeminu na zakoreňovanie nemusíte mať nijako kvalitnú, kupované substráty vôbec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.14 (?), 24.3.2010 9:19
a načo tá pet fľaša...?, ja zakoreňujem bez akýchkoľvek pokrývok, ide to, len tých 10cm sa mi zdá málo, ja dávam aj 20-30cm vetvičky s patkou a 75% dlžky z vetvičky ide do pôdy, zostatok je nad zemou, chytí sa 95% odrezkov... s pet fľašou by sa ten odrezok v lete uvaril, možno na sibíri alebo v tatrách by tá fľaša mala zmysel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 24.3.2010 22:49

Pridavam se k tomuto nazoru, delam to podobne. Ani se o ne nijak zvlast nestarejte, nasazejte jich vice, sice neco asi zajde, ale je to relativne bezpracne.

Letos jsem takhle zasazel ulamane vetvicky z jalovcu, ktere poskodil snih. Verim tomu, ze pristi rok jich bude alespon 50% zivych, prestoze se o ne vubec nebudu zajimat ani je nijak specialne zalevat (jsou ve stinu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 25.3.2010 7:16

Nechce se mi utrácet moc peněz a nevadí mi když mě to bude ruzt dlouho...

U thují - jako ostatně skorem u všeho - platí, že kvalita odpovídá ceně. Na zahradu jsem v před pěti lety kupoval asi 25 sazenic v cenovém rozpětí 15-550 Kč/kus.

Ty nejlevnější, vegetativně množené sazenice  dneska vypadají hrozně ,i  když jako sazenice měly docela bohatý kořenový systém. Za 4-5 let udělaly přírůstky něco mezi 15-50 cm, navíc jsou ošklivé, řídké a placaté - prostě si i po 5 letech "pamatujou", že byly původně větvičkou... Tohle je zkušenost udělaná na více nežli 10 sazenicích, takže má už docela velkou vypovídací schopnost a rozhodně to není ani půdními podmínkami - o kousek dál od těch ošklivých mám další rostliny, zakoupené v akci v Baumaxu za (tehdy) asi 30 korun - dneska, po 6 letech od výsadby, jsou to více než 2metrové, husté stromy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 255.14 (?), 25.3.2010 8:14
nerozumiem... to nebude rozmnožovaním, ale snád odrodou, nie...??? hovoríte o jednej odrode...???, práve tie škaredé a placaté bývajú rozmnožované semenom... vegetatívnym množením sa zachovávajú rodičovské znaky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.62 (?), 6.4.2010 18:10
Větvičky se musí odtrhávat aby zůstala patka v té je nejvíce živin zasadit do písku a nechat zakořenit.Větvičky se musí odtrhávat před rozpučením na jaře pak správně zakoření, takto si pěstuji stromky již 5 let a uspěšně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika