Housenky na borovici



Pepa S. - (3) 
26.5.2007 21:31, zobrazeno: 22863x

Na borovici Limba se vyskytly housenky, které ožrali během několika dní jehličí mimo nové letošní nárůsty. Borovice stará 15 let, zaštipovaná, vysoká 3 metry.  Postříkal jsem ji přípravkem Cyper, v koncentraci na mandelinky (protože ten jsem zrovna měl po ruce na brambory) a postřik jsem ještě druhý den musel opakovat. Co to bylo za housenky? Zpamatuje se borovice a obrazí okousané jehličí nebo zůstanou zelené jen nové nárůsty? Děkuji za radu. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 255.3 (?), 10.2.2008 22:24

nedavno jsem likvidoval housenky na borovicich, nevim jakeho druhu jsou housenky ani borovice.momentalne jsou housenky zavrene v kokonech a stihly sezrat polovinu jehlici z borovic vysokych 15 metru.ja likviduji kokony, ktere jsou plne housenek atd.pisi to proto abych se pochlubil napadem jak vyuzit housenek k rybolovu a odradil ostatni k podobnemu napadu.pracuji na corsice a bezna navnada na ryby stoji 5eu.pouzil sem housenky a to tim, ze jsem rukama roztrhl kokon a plne hrsti vnadil rybam.docela to fungovalo a bylo to gratis.vecer sem cely otek, vsude samy flek a napuchly me oci.bylo me zle a po porade jsem volal l.pomoc.odvezli mne, dostal sem inj.do zily-cortizon a uzivam leky.je to par dni a s ocima mam problem jeste ted.t.pfeifer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.43 (?), 12.3.2017 14:56

Bekyně mniška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.132 (?), 8.5.2008 16:24

podle mě jsou to housenky lišaje borového, ale nemohu to potvrdit, musel bych videt jejich foto

kdyztak mi napiste na e-mail: jakublinhart@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika