Gingko Biloba - problém s pěstováním



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?)
24.9.2008 9:23

Jistě, dub můžete mít na balkoně. Případně přes zimu na chodbě, jestli je tam dost zima.

Já jen, že bych neodsuzoval někoho, kdo chce mít dub v paneláku, i když původní dotaz byl na jinan. Mimochodem jinan je původem z Číny, ta je spolu s Japonskem přece pravlastí bonsají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 24.9.2008 9:23

Jistě, dub můžete mít na balkoně. Případně přes zimu na chodbě, jestli je tam dost zima.

Já jen, že bych neodsuzoval někoho, kdo chce mít dub v paneláku, i když původní dotaz byl na jinan. Mimochodem jinan je původem z Číny, ta je spolu s Japonskem přece pravlastí bonsají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.184 (?), 24.10.2008 10:53

Dobrý den,

Podstata Vaší otázky trápí i mne. Zničehonic mi ginko opadalo a nevím co se děje. A to ho mám na správné pozici v zahradě. Máte nějaké nové informace? děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.225 (?), 24.10.2008 11:14

Gindík opadavá na podzim, je to naprosto v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 24.10.2008 11:24

Na podzim opravdu opadává a je to normální.  Ještě k těm bonsajím - viděla jsem Gingko Bilobu jako bonsaj a byla moc pěkná. Ale musí se to umět.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.4 (?), 5.11.2008 19:28

Dobry den.

Pred tydnem jsem nasbirala plody Gingka {doufam, ze uz jsou oplodnene, ci jak se to rika o stromech]v Londynskem parku, blizsko kde ziji a nevim :kde je mam, a jak je mam, prez zimu uchovat, nez je na jare dam do pudy. Uz se mi to jedndou podarilo a byly v hline doma v kvetinaci, bez zalevani. Ale loni asi umreli a nevyrostlo nic.  jaky je spravny postup???

S diky Kate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.37 (?), 29.1.2009 13:11

gingko musíte nechat přejít mrazem - čili buď jej co nejdříve dát aspoň za okno (ven) nebo do mrazničky... ideál je na podzim (což je pozdní rada) dát do řašeliny pár centimetrů do půdy, jen ochránit proti myším nějakým pletivem... na jaře začne klíčit... ale vyklíčí tak maximálně čtvrtina semen

jinan je strom, kde je jeden jedinec sameček a druhý samička, takže plody logicke jsou jen na samičce... a docela smrdí :-))

prvních pár roků nemiluje přímé slunce!!!

(jarda)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.50 (?), 29.1.2009 13:38

Tak mrazničku bych nedoporučoval. Semena se nechávají stratifikovat třeba ve vlhkém písku v ledničce 1-4°C a je dobré začít s pěstováním na jaře v květináči. Trvá dost dlouho než vyklíčí, tak 3-4 týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.37 (?), 30.1.2009 10:32

OK... napsal jsem to špatně, úmysl byl dobrý... díky za opravu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.174 (?), 5.11.2008 22:48

Ginkgo patří mezi opadavé jehličnany. Pokud ho přesazujete z květináče do volné půdy, udějte tak právě na podzim, po opadu listí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.73 (?), 28.1.2009 16:31

Přátelé, gingko je typickým příkladem rostliny, která se bude v interiéru vždy trápit. Ze své domoviny je jinan zvyklý na poměrně tuhé zimy, proto jeho roční cyklus, ať děláte co děláte, prostě bude probíhat se shozem listů a hibernací. Tak jako jiné rostliny mírného pásu prostě potřebuje v zimě vymrznout, aby to na jaře zase rozjel. Když mu tu možnost nedáte, tak bude skomírat. V paneláku opravdu nemá co dělat, už vzhledem ke svým rozměrům, kdy dospělý strom dosahuje přibližně 20m výšky a 25 m šířky. Samčí stromy mají vzrůst spíš užší a vyšší po jednom silném terminálu, samičí mají tendenci tvořit více kmenů a jít více do šířky. Nejen že to tedy není rostlina do bytu nebo na lodžii, ale nedoporučuje se ani do malých zahrad. Samičí exemplář nedoporučuji vůbec, neb dozrávající plody silně zapáchají a opadávají, a k jejich zrání někdy ani není třeba oplodnění od samčího stromu. Zatím ještě nikdo neodhalil, jak je to u dvoudomé rostliny možné, ale je to tak. Já mám jinan na zahradě zatím malý, ale vysadil jsem ho do volného prostoru o průměru cca 20 m...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika