Cypřiš arizonský fastigiata



host - 117.251 (?)
12.8.2009 21:40

Taky si nemyslím, že by se pěstovala houfně, ale růst u nás může jako raritnější jehličnan a živořit zde zrovna nemusí. Mám s ním zkušenosti asi 11 leté a kromě prvního roku, kdy z poloviny omrzl a v druhém roce opět nabral kontury - tak již pak byl bezproblémový. Roste na vyvýšené zídce v polostínu - ze západní strany chráněný dřevěným vysokým plotem, půda celkem chudá (záměrně - haldovina). Na této vyvýšenině cca 40m dlouhá a v této půdě s ním rostou i jiné druhy cypřišů (bakkeri, cashmeriana, funebris, torulosa, pygmea včetně sempervirens a ta mi vychází nejchoulostivější). Roste s nimi i sekvoje a ta je celkem zatím taky bezproblémová. Oblast pěstování Ostrava 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 41.2 (?), 11.8.2009 8:27, zobrazeno: 30278x

Dobrý den, prosím o radu. Dostala jsem tento cypřiš arizonský. Nejsem si ale jistá, jestli se hodí do našich podmínek a bojím se, že mi v zimě zmrzne. Nevím ani co tento krásný stromek vyžaduje. Máte prosím někdo nějaké zkušenosti? Děkuji za každou radu. Mirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.20 (?), 11.8.2009 10:59

Na webu uvádějí, že tento cypřiš se dá v našich podmínkách velmi dobře pěstovat a snáší mrazy mnohem lépe než známý evropský cypřiš vždyzelený (Cupressus sempervivens). Viz: odkaz. Osobně bych se nebál a cypřiš bych vysadil. Mít takovou raritu na zahradě za pokus určitě stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 11.8.2009 11:16

Dobrý den. Kromě toho, že jsem tuto dřevinu viděl akorát tak na obrázku, tak ve volné půdě na našem území nikde. Je rozdíl mezi experimentováním, kdy se s uhynutím dřeviny počítá, a něco jiného je kompoziční záměr, kdy dřevina má na vysazeném místě svůj důvod. Tato dřevina se dokonce neuvádí ani v dendrologiích pro studenty či zájemce. Za sebe napíšu, že rozhodně se nedá velmi dobře pěstovat, jinak by jich u nás byly vysazených mraky. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 188.182 (?), 12.8.2009 1:00

Rád Vám pošlu fotografii svého 4 metrového který neomrzá ani při -23 °C amám ho na zahradě už 5 let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.2 (?), 12.8.2009 7:15

Všem děkuji za rady.  Stromek už je asi metr a půl vysoký, takže mi stejně asi nezbude nic jiného, než ho zasadit. Moc ráda bych viděla Vaši fotku a prosím ještě mi napište, jestli ho mám vysadit na slunné či polostinné místo, jak zalévat a co s ním děláte v zimě. Také ani nevím do jaké výšky dorůstá. Děkuji.  Mirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 12.8.2009 7:39

Dobrý den. Není třeba posílat fotky mně, ale umístěte je raději na těchto stránkách, ať to všichni vidíme. Kde je prosím ta lokalita, že snese i teploty, které uvádíte? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 117.251 (?), 12.8.2009 21:40

Taky si nemyslím, že by se pěstovala houfně, ale růst u nás může jako raritnější jehličnan a živořit zde zrovna nemusí. Mám s ním zkušenosti asi 11 leté a kromě prvního roku, kdy z poloviny omrzl a v druhém roce opět nabral kontury - tak již pak byl bezproblémový. Roste na vyvýšené zídce v polostínu - ze západní strany chráněný dřevěným vysokým plotem, půda celkem chudá (záměrně - haldovina). Na této vyvýšenině cca 40m dlouhá a v této půdě s ním rostou i jiné druhy cypřišů (bakkeri, cashmeriana, funebris, torulosa, pygmea včetně sempervirens a ta mi vychází nejchoulostivější). Roste s nimi i sekvoje a ta je celkem zatím taky bezproblémová. Oblast pěstování Ostrava 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 19.8.2009 12:30

Dobrý den. Nemohl byste prosím vložit foto Vaší sekvoje a cypřišů? Velmi rád bych to viděl (je to stokrát lepší, než si i o tom jen přečíst).

(Nyní jsem také viděl prodávat cca 3 m vysoké cypřiše cahmeriana, ale příliš nevěřím, že budou dobře prosperovat;).

Děkuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.251 (?), 27.8.2009 23:42

nafotím je mobilem a pak zkusím vložit - co mám Vám na zahradě za druh nafotit roste tam asi 200 druhů (čistě druhů) jehličnanů od A -araucaria angustifolia (tranžej)  po Z- třeba obří zeravy japonské.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 28.8.2009 12:13

Myslím, že tu všichni budeme zvědavi na všechny vaše "špeky", se kterými se běžně nesetkáváme (anebo jsme o nich buď jen četli anebo dokonce ani nbeslyšeli)  a tak byste tu mohl udělat takovou malou "galerii".

Už se těší. Konkrétně: již jmenovanou sekvoji, cypřiše (kašmírský, pohřební...), blahočet samozřejmě taky...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika