brblenci pod tůjema



host - 97.194 (?)
27.10.2008 14:49

Dobrý den. Dobrá otázka. A proč vlastně textilii? Předpokládám, že než jste vysazovali ty thuje, tak byla plocha postříkána herbicidem, který Vás zbavil hlavně vytrvalých plevelů. To je skutečně důležité. No a po vysazení dřevin jste použil mulčovací kůru, kolem níž nyní sečete. Když budete chtít použít rašelinu, tak pro její zlepšující účinek na půdu by bylo vhodné mulčovací kůru na tu chvilku dát bokem, rašelinu dát na půdu, jen mírně zapravit a opět namulčovat kůrou. K čemu ale tu textilii? Jsem profi zahradník, kterého okrasné zahrady živí, ale ještě nikdy jsem ji nepoužil. Opravdu nikdy. Stanislaw:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Rendy - (4) - 132.26 (?), 27.10.2008 12:31, zobrazeno: 14896x

U chalupy jsem před rokem vysadil živý plot z tůjí. Zahradník mi poradil, abych kolem tůjí položil netkanou textilii a zahrnul mulčovací kůrou. To jsem udělal, ale pod textilií jsem letos našel hodně mravenčích vajíček. Nevím, jestli tůjím mravenci neuškodí a jestli nemám textilii odstranit. Dále se chci poradit, jestli k tůjím mohu přidávat rašelinu (které mám nedaleko velkou zásobu).

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.10.2008 12:46

Tu rašelinu thůje určitě ocení. Mravenci by vadit neměli.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rendy - (4) - 132.26 (?), 27.10.2008 13:00

... a co s tou textilií? Rašelinu pod ní nebo na ní? Co s mulčovací kůrou? Za odpověď děkuje začínající chalupář 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 27.10.2008 14:49

Dobrý den. Dobrá otázka. A proč vlastně textilii? Předpokládám, že než jste vysazovali ty thuje, tak byla plocha postříkána herbicidem, který Vás zbavil hlavně vytrvalých plevelů. To je skutečně důležité. No a po vysazení dřevin jste použil mulčovací kůru, kolem níž nyní sečete. Když budete chtít použít rašelinu, tak pro její zlepšující účinek na půdu by bylo vhodné mulčovací kůru na tu chvilku dát bokem, rašelinu dát na půdu, jen mírně zapravit a opět namulčovat kůrou. K čemu ale tu textilii? Jsem profi zahradník, kterého okrasné zahrady živí, ale ještě nikdy jsem ji nepoužil. Opravdu nikdy. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.10.2008 16:16

Pane Stanislawe, tu textilii opravdu někteří zahradníci radí.  Já bych panu Rendymu doporučila okolo thůjí odhrabat kůru a vystřihnout textilii dokolečka kolem všech thůjek. Ostatní textilii bych tam nechala  (když už tam je). Takto se uvolní prostor kolem thůjí na to, aby tam pan Rendy mohl občas přidat nějakou tu rašelinu, nebo kompost. Já to mám také tak.  Jde o to, že kočky občas tu kůru odhrabou a po čase by na těchto místech mohl začít růst plevel z náletu. Takto je to jistější.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 247.162 (?), 27.10.2008 16:22
Pane Stanislave je to pravda. některý zahradníci tu folii nebo textilii pod kůru dáavjí a dávali. Ale to jak každou chvíli připomínáte, že jste profizahradník to je směšné. Tady je profiků daleko víc a nikdo se s tím ´pořád nevytahuje jako vy!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Rendy - (4) - 132.26 (?), 27.10.2008 17:32

Diky za rady, plevel (trávu)  jsem před vysazením tůjí neodstranil v domění, že tráva zahyne pod textilií. Zamlouvá se mi rada Daniely, zvětšení otvorů v textilii, přidání kompostu a rašeliny a opětovné přihrnutí kůry. Ještě bych přivítal radu ohledně hnojení. Koupil jsem hnojivo na tůje a bylo tam za nemálo peněz nastrouháno pár kostí nebo něco podobného. Jinak na zahradě používám Cererit a NPK. Co z toho je vhodnější pro tůjky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.194 (?), 27.10.2008 17:59

Vážený. Opravdu se tím, co píši nevytahuji a rozhodně to nemám v úmyslu. Na to už mám skutečně hodně roků. Ale ne každý dotazující čte všechny předcházející příspěvky. Jen tím prostě objasním, že se v této oblasti pohybuji a živí mě to, čili se svoji práci skutečně snažím odvádět pečlivě a dávám na ni záruku a to ne krátkou. Třeba na vysazené dřeviny 5 roků. Což je něco ne zcela běžného. To je taky důvod, proč zřejmě mohu reagovat na některé dotazy. Ale pokud sledujete tyto stránky, mohu Vás ujistit, že se již zapojuji poměrně málo, a to navíc v oblasti, kterou se zabývám. Je ale pravdou, že zcela přesně nevím, jestli je to dobře, nebo tím někomu lezu na nervy. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 68.129 (?), 27.10.2008 18:30

Pane Stanislawe, nenechte se otrávit! Podle své chuti a možností i nadále přispívejte, jako kdokoliv jiný. Škoda, že všechna vlákna mě buď nezajímají nebo času není tolik, bylo by zajímavé vědět, kdo přijde další na řadu jako objekt "zvláštní" kritiky-po mně, po Vás. Sama za sebe bych netkanou textilii pod kůru nedávala, pokud bych věděla o mravencích. Tůjím,  pravda, neuškodí, ale v pohodě a teplíčku se jejich kolonie bude rozrůstat a potravu budou hledat jinde a nová mraveniště zakládat. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.10.2008 19:45

Ahojky Romilo, ono je to s těmi mravenci dost těžké. Já když jsem zakládala nový záhon s jahodami, tak jsem na připravovaném záhonu nikdy mravence neměla. Ale jen co jsem tam tu textilii dala, tak se přistěhovali bůh ví odkud a nemohla jsem se jich zbavit.  Pak jsem si vzpomněla na horkou vodu a tak jsem všechna místa, kde byly pod textilií bouličky s mravenci,  polila vroucí vodou. Už tam nejsou.  Chci se tím zastat pana Rendyho, že kdyby věděl, že tam má mravence, tak by tam určitě tu textílii nedával.  Mějte se hezky,  zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika