Borovice - škůdce nebo parazit?



Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 127.231 (?)
28.5.2010 18:52

Dobrý den, já to mám na borovičce "draculus", tak jsem jí postříkala při likvidaci mšice na modřínku - sumition super + hořká sůl, zatím to vypadá stejně, ale nezdá se mi, že by to postupovalo. Dám vědět tak za měsíc.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

MKotva - (1) - 113.132 (?), 28.5.2010 11:16, zobrazeno: 13942x

Dobrý den, mám hustou borovici 1,5m vysokou, jižní strana. Každým rokem zaštipovaná. Po celém vzrůstu má na jehlicích bílé nepravidelné tečky a začíná sem tam reznout. Vypadá to jako by jehlicemi vylučovala smůlu. Na některých místech větví má načechranou kůru a ta se po dotyku odloupne, většinou v místech kde jsou rezavé jehlice. Někde jsem větve i odstříhla (viz obrázky). Mám obavy zda není napadená Pilořitkou. Prosím o radu nebo jakoukoliv zkušenosti. Děkuji M. 

borovice situace
borovice situace
poškozená kůra
poškozená kůra
stav 1
stav 1
stav 2
stav 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 127.231 (?), 28.5.2010 18:52

Dobrý den, já to mám na borovičce "draculus", tak jsem jí postříkala při likvidaci mšice na modřínku - sumition super + hořká sůl, zatím to vypadá stejně, ale nezdá se mi, že by to postupovalo. Dám vědět tak za měsíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 73.57 (?), 2.6.2010 13:36

Mám dva roky starý kultivar borovice /výška ve stáří bude 160 cm/ a hned od začátku měla chorobu jako u vidím na vašich foto, postříkala jsem ji mospilanem, ale před tím jsem mechanicky porušila ten bílý povlak, po 10 dnech jsem ji postříkala znovu a začala pěkně rašit. Zkuste to! Milena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 18.6.2010 20:56
Na obrázku je borovice osinatá-Pinus aristata a vylučování pryskyřice, tak jak je patrné z fota, je u této borovice přirozený jev.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek14 - (3) - 123.41 (?), 10.4.2011 19:06

Vím, že je toto téma již staré a třeba se také pletu, ale připadá mi to spíše jako štítenky.  Také jsem veškeré své borovice každé jaro zaštipoval, ale paradoxně se to může za pár let vymstít. Každá borovice potřebuje tzv. dýchat a musí v ní proudit vzduch, mít dostatek slunce a nepřemokření.  Se štítenkama na nigrách a watererkách a také klečích bojuji už druhý rok. Na jaře dvakrát postřik oleoekolem (nyní jarní souprava, což je Calypso + smáčedlo a pak koncem května a v červni třeba i třikrát co čtrnáct dní Mospilan. PS: letos jsme se naučil zaštipovat jinak - nechávám už jen dva - max. tři pupeny. Zbytek nekompromisně pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika