Borovice Pinie



host - 208.20 (?)
18.3.2010 13:57

Kupil som Piniu v horbachu, velmi peknu (zrejme dovoz z holandska). Vyzerala ako stepena na podpniku (asi vyska 1,5m). Bohuzial ako "neznalec" som bol pouceny "predavacom - odbornikom", ze je SAMOZREJME mrazuvzdorna a tak som ju supol do zeme. I ked prozretelne na zaveterne miesto. Dnes je z nej vyschnuta metla, t.j. na 90% koruny su zhednute ihlice, teda zjavne zmrzla. Je najaka sanca, ze s nej este nieco bude?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.17 (?), 2.2.2010 12:43

Moje zkušenost je taková, že semínka dobře klíčí a vzešlé rostlinky mi odešly stejně jak je uvedeno výše. Možná, že by pomohlo téměř nezalévat a rosit. Zřejmě vyžadují pěstování spíše v písku, než v humusem bohaté půdě.  Nejlepší je semínka vyloupat a sníst. Pochutnáte si a máte po starostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.50 (?), 3.2.2010 14:44

Souhlasím s panem Josefem, bude to padání klíč.rostlin, stalo se mi to loni, letos mám opět vyseto, do perlitu a zalévám tak, aby nedošlo k přímému kontaktu rostliny s vodou. Vodu nechám protéct květníkem, z podmisky vylévám. Předloni se mi vydařily, tak doufám, že i letos něco zůstane. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.20 (?), 18.3.2010 13:57

Kupil som Piniu v horbachu, velmi peknu (zrejme dovoz z holandska). Vyzerala ako stepena na podpniku (asi vyska 1,5m). Bohuzial ako "neznalec" som bol pouceny "predavacom - odbornikom", ze je SAMOZREJME mrazuvzdorna a tak som ju supol do zeme. I ked prozretelne na zaveterne miesto. Dnes je z nej vyschnuta metla, t.j. na 90% koruny su zhednute ihlice, teda zjavne zmrzla. Je najaka sanca, ze s nej este nieco bude?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Matušková - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (107) - 127.231 (?), 23.3.2010 8:41

S pinií venku jsem to již vzdala, i když v Praze vím o 2 kusech, které normálně rostou, byly vypestovány ze semen.

Rozhodně zkuste škrábnout do kůry, kde to pod ní bude hnědé, je špatné, tak ty větvě ostříhejte, kde bude pod kůrou zelená, to nechte a bude lepší ji dát do květináče a dávat ven jen přes léto. Já mám araucarii, 1,20m, taky mi bylo řečeno, že v této velikosti už může být venku, ale neriskuju, na zimu šla na půdu, přeci jen by to byla "drahá sranda".

Zkuste si vypěstovat ze semene, u té máte větší šanci, že se lépe přizpůsobí podmínkám a když ji mak budete připravovat, třeba jednou bude moct zůstat venku celoročně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LiiB0R - (11) - 30.39 (?), 25.3.2011 2:03

souhlasím, pinii, pinus pinaster, pinus halepsis, pravý cypřiš a jine středomořské jehličnany(snad krom cedru) pokud chcete ven tak ze semene nebo alespon vysazovat mladé sazenice, velke chcípají nebo živoří... ja osobně bych do pinie nikdy nešel... je na ni pěkná akorat ta deštniková koruna a ta u nas je nerealizovatelná, neznam jedinou pinii (a to znam cca 4 pěstitele co ji mají), která by se měla bůhvi jak k světu, jehlice hnědnou skoro každy rok a připomína to jen smeták.. pokud chcu středmořsky jehličnan tak jdu do cedru nebo numidské či řecké jedle, pokud chcu hezkou borovici tak jdu do japonských borovic, např parviflora...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.174 (?), 18.6.2011 12:21

Přivezla jsem si před 4 lety x semenáčků z hor v Kalábrii, co jsem si tam nasbírala pod borovicí /nevím, jestli jsou to přímo pinie/, zasázela ven, tady na Vysočině, první zimu přežil jediný. Místo je částečně chráněné, vypadá to, že borovice je spokojená, teď už se docela rozběhla! V zimě bývala zapadaná sněhem, jak to vypadá, asi ani to jí nevadí..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika