Borovice kleč MOPS rezavé jehličí, jak pomoci?



host - 182.227 (?)
27.2.2019 17:07

Možná ještě jedna poznámka. Už K Čapek svého času napsal, že když se nasadí malá sazenice do velkého květináče, zemina zkysne.

Toto platí i po osmdesáti letech. Každý velký truhlík je na přemnožení nevhodných bakterií náchylný. Mezní výšku pro tyto borovice bych bral 30 cm, jestli je truhlík hlubší, platí, co jsem už psal.P

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 102.1 (?), 26.2.2019 9:32

Je pravda, že při nedostatku vláhy se borovice zbavuje starých jehlic a růžici si borovici zachovává (respektive přírůstek jsou pouze krátké jehlice)?

Při nadbytku vláhy zhnědne rovnoměrně celý stromek?

Jakou máte zkušenost?

Díky BV

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.45 (?), 26.2.2019 20:25
Anna: Čo je príčinou Vám povedať neviem, podľa mňa Vám to z fotky nikto neurčí so stopercentnou istotou. Mám pocit, že slabinou hypotéz o preliatí/uschnutí je fakt, že 2 rastliny prosperujú v pohode, zatiaľ čo jedna už zrejme "hodila uterák do ringu" a ďalšia je postihnutá len mierne. Pritom sú len centimetre vzdialené od seba... Iste, každá rastlina je indivíduum s osobitnou odolnosťou, ale predsa len - aby to jednu úplne zničilo a ďalšie dve boli v pohode, to mi na vodnú bilanciu príliš nevyzerá. Tú soušku druhú sprava na fotke by som vytiahol zo zeme a poriadne ju prezrel - najmä korene, aj substrát pod nimi, ihličie, aj drevo narezal a skontroloval. Možno na niečo prídete. IH (Ak by foto 2 nebolo pre drobné písmená čitateľné, odkaz na článok je na foto 3).



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 27.2.2019 8:00

Uschnout najednou všechny nemusí, to by musela být náhlá hrubá chyba v pěstování. Ta šedozelená barva jehličí u dvou sazenic svědčí o přelévání. Podle mě jsou i tyto dvě sazenice odsouzené k zániku. Možná se štěstím přežije druhá z leva.

Pro tazatelku, truhlíky jsou vždy náchylné na přelití. Když nevíte, zda je truhlík dostatečně zalitý, zkuste vyrýpnout několik centimetrů pod povrchem zeminu a zmačkněte v ruce. Musí být jen velmi jemně zavlhlá. Jestli ucítíte vodu, je to už chyba. Takto velký truhlík s borovicemi bych zaléval v létě tak jednou týdně, když je přikrytý povrch kamínkami, možná taky vůbec. Občasný déšť by možná stačil.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 27.2.2019 17:07

Možná ještě jedna poznámka. Už K Čapek svého času napsal, že když se nasadí malá sazenice do velkého květináče, zemina zkysne.

Toto platí i po osmdesáti letech. Každý velký truhlík je na přemnožení nevhodných bakterií náchylný. Mezní výšku pro tyto borovice bych bral 30 cm, jestli je truhlík hlubší, platí, co jsem už psal.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika