Araucaria araucana (Blahočet čilský) - zazimování



host - 143.86 (?)
2.3.2008 10:53

Přivezla jsem si pár 5cm semen, (šiška měla asi 30 cm) od Lugana, kde měli 3-4 tak 20m vysoké stromy u nóbl residence. Bylo to k podzimu, semena jsem hned zasadila a na jaře vyrostlo asi 5 Araukarií. Kamarádka jí má dodnes, asi 12 let, na zimu jde na světlou půdu, kolem 0 stupňů. Je ale jen kolem1 m velká.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
jaroslav - (3) - 79.228 (?), 16.1.2008 16:32

Vkládám slíbené obrázky stromku který mi vyrostl u baráku. Nemohl by mi někdo potvrdit nebo vyvrátit, zda se jedná na koncích větví o mladé šišky? Poprvé jsem si toho všiml v září 2007. Děkuji

Blahočet chilský
Blahočet chilský
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 21.1.2008 11:41

Dost dobré! Řekl bych, že to jsou základy samčích šištic. (bez záruky)

Věk Vašeho blahočetu - cca 20 let?

A z jaké jste oblasti?

Vyzývám i ostatní, kdo se o výsadbu blahočetu chilského pokusili - byť neúspěšně - aby sdělili své zkušenosti: místo výsadby, orientace, vlhkost, typ půdy, zakrývání na zimu, pravděpodobnou příčinu neúspěchu. Je to tu anonymní, tak si nikdo ostudu neudělá. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaroslav - (3) - 107.113 (?), 21.1.2008 20:48

Dobrý den,

stáří cca 17 let, roste mi v Mladé Boleslavi... viz můj původní příspěvek ze dne 23.12.07 - host xxx 106 111.

Průběžně budu informovat jak stromek roste a hlavně jak přežil zimu, zejména ty nové výrustky na koncích větví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
baarbaar - (2) - 212.216 (?), 14.2.2008 22:24

Skutečně obdivuji ty nádherné exempláře araukárie - bohužel žiji v mrazové kotlině, kde bylo před léty i -32C, ale araukárie mi zmrzla už při mírnější zimě. Jinak se mi ale podařilo v těchto podmínkách otužit často zmiňovanou Cunninghamii, ale také Sequoia již několik let dobře přežívá pod smrkovými větvemi, naopak cypřiše po pár letech vždy umrzly (i ty nejodolnější C. bakeri, C. arizonica). Měl jsem několik let i Taiwanii, umrzla po jedné tuhé zimě, ale teď mám zase pár semenáčků z osiva pocházejícího z vysokých hor Tchajwanu a zatím vypadají nadějně. A po těch zkušenostech popsaných zde, zase začínám mít chuť zkusit i tu araukárii...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.100 (?), 1.3.2008 18:34

Já mám zatím araucarii vysokou jen ke kolenům, přiletěla se mnou z Holandska.(za10 eur). Za léto udělala 1,5 patra, takže zatím jí budu mořit v květináči a pak půjde do selského dvora:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.86 (?), 2.3.2008 10:53

Přivezla jsem si pár 5cm semen, (šiška měla asi 30 cm) od Lugana, kde měli 3-4 tak 20m vysoké stromy u nóbl residence. Bylo to k podzimu, semena jsem hned zasadila a na jaře vyrostlo asi 5 Araukarií. Kamarádka jí má dodnes, asi 12 let, na zimu jde na světlou půdu, kolem 0 stupňů. Je ale jen kolem1 m velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 7.5.2008 20:11

Jak se vede Vaší araukárii? A jak jí rostou šišky? Prosím o další informace a foto. Děkuji. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.214 (?), 19.5.2008 17:35

Dobrý den všem pěstitelům a obdivovatelům Blahovičníku, před týdnem jsem si jeden exemplář přistěhovala ze zahradnictví v Líbeznicích. Jsem moc vděčná za všechny ty rady co jsem si přečetla zde, protože při nákupu rostliny mi nikdo nic neporadil.Jen to, že na zimu chce schovat do zimní zahrady. Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
peterd1 - (35) - 98.222 (?), 10.6.2008 22:44

Niekto tu spomínal, že ho cez zimu zo začiatku obaloval vlnitým papierom a ja si jakosi neviem predstaviť, čo to ten vlnitý papier je a akým spôsobom sa to robí. Nebol by niekto tak dobrý a nepopísal to prezimovanie takýmto alebo obdobným spôsobom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.118 (?), 7.8.2008 13:26

Pro paní Ivu (příspěvek ze dne 19.5.2008): při vší úctě k Vám: nepleťte si prosím blahovičník a blahočet: o blahovičníku v celé této diskusi nebylo ani slovo.

Blahočet = jehličnan Araukárie.

Blahovičník = listnatý strom Eucalyptus. (Ten u nás opravdu vydrží ještě podstatně méně, než blahočet).

Ale jinak Vám a všem ostatním přeju, aby Vám oba dva stromy rostly k Vaší spokojenosti.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika