Vzdušné potápanie - zakoreňovanie ovocných stromov



host - 165.101 (?)
12.7.2019 16:44

právě jsem sundal z jabloně první 2 "rouby, co air layeringově (dle you tube) pustili kořeny cca 10 cm... takže to možné je.. třetí měl jen velký zával možná se chytne..tam kořen nebyl, na stromě byli přes zimu.. byly v igelitové košilce přes zimu, tuším, že chybu co jsem udělal bylo, že jsem uvázal napevno, nešlo dozalévat a hlína vevnitř proschla i tak, ale ta jablon zakořenila... nicméně dalších cca 10 pokusů, 6x peckoviny, a 4x jabloně se nepovedly... 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 37.86 (?), 27.2.2019 13:55, zobrazeno: 5782x

Zdravím všetkých skúsených ovocinárov.

Dostala sa mi do rúk kniha od p. F. Dohnálka z roku 1939, kde sa spomínajú Mičurinove pokusy s vegetatívnym rozmnožovaním ovocných stromov.

(Viď obrázok.) Rád by som sa opýtal, či niekto videl alebo dokonca skúšal niečo podobné a s akým úspechom... aj keď si myslím, že skôr nikto. len čisto pre zaujímavosť či by to mohlo fungovať.

Vopred vďaka za reakcie. L


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 27.2.2019 14:19

Dajte do vyhľadávača Air layering fruit trees, je tam k tomu čosi popísané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.86 (?), 27.2.2019 21:14

Zaujímavé, vďaka yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.20 (?), 26.6.2023 14:13

Volá sa to vzdušné potápanie a na internete je pár informácií. Na sociálnej sieti FB je, v skupine Bonsai..., diskusi pár ľudí o tejto činnosti. Listnaté sa zakoreňujú 30-60 dní, ihličnaté stromy 60-90 dní....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.101 (?), 12.7.2019 16:44

právě jsem sundal z jabloně první 2 "rouby, co air layeringově (dle you tube) pustili kořeny cca 10 cm... takže to možné je.. třetí měl jen velký zával možná se chytne..tam kořen nebyl, na stromě byli přes zimu.. byly v igelitové košilce přes zimu, tuším, že chybu co jsem udělal bylo, že jsem uvázal napevno, nešlo dozalévat a hlína vevnitř proschla i tak, ale ta jablon zakořenila... nicméně dalších cca 10 pokusů, 6x peckoviny, a 4x jabloně se nepovedly... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.80 (?), 12.7.2019 18:36

Něco podobného zkouším se samcem rakytníku. Plastovou nádbku jsem provlékl přes halouzku a vypnll hlínou a občas zaleji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.7.2019 18:25

Taky letos zakořeňuji. Ale nezalévám. Kořeny tlačí cévami do bujného výhonu vodu samy. Tedy ne samy, ale osmoticky. Večer je v listech spousta nových metabolitů (cukru) a kořeny to v noci musejí trochu naředit. Takže nevysychá ani zábal. Výhon z podnože MM106 vytvořil za tři měsíce docela silný kalus a zesílel v průměru asi o 5 mm. Protože jsem sundal kůru i s kambiem, žádné produkty fotosyntézy se do kořenů z tohoto výhonu nevracejí. Řešením bude snad jen vytvoření nových kořenů v zábalu. Proto to vlastně dělám.

Vzdušné hřížení - kontrola po 3 měsících
Vzdušné hřížení - kontrola po 3 měsících
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.101 (?), 18.5.2020 23:06

Dají se dohledat zajímavá videa, vodní air learing, kelímek nebo pytlik naplnit vodou, zespoda nasadit na půlku v půlce zespodu rozříznuté větve tak, aby jedna půlka byla ve vodě druhá normálně roste, jsou tam i vidět krásné kořeny, jestli to skutečně funguje netuším, ale je to zajímavé... zkusím... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika