Včerejší noc



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?)
9.2.2021 14:17

to doufám... a proto se ptám :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 230.65 (?), 9.2.2021 14:08

A myslíte, že teď začátkem února je pro pupeny rozdíl v 3cm ledu nebo 1cm ledu? Nejsem odborník, ale myslím, že v tomto období stromkům neublíží nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 9.2.2021 14:17

to doufám... a proto se ptám :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.2.2021 16:18

"Psouská zejma" je tady. Jako každoročně to vypadalo na postupné oteplování a brzký příchod jara, ale kovid (omezení letecké dopravy) nám nadělil dostatek srážek v minulém roce a dokonce i přívaly sněhu v zimě, což už dlouho nebylo. Že by se konala i dlouhá studená zima, která by byla předzvěstí dobrých úrod? Každopádně se zastavilo alespoň částečně rašení květních pupenů meruněk i jiných ovocných druhů. K menším stromům jsem přiházel sníh až po korunku, takže než ten sníh roztaje, budou chlazené sněhem a nebude se jim chtít předčasně rašit. Komu mráz a sníh moc neprospěje jsou ptáci, jejichž koncerty z minulého týdne ustaly a nemůžou si hovět doma za pecí tak, jako milý pan PP a mít radost s řádné a důstojné zimy za oknem, naopak se zimomřivě choulí na stromech a do zpěvu jim už rozhodně není a zřejmě dlouho nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 9.2.2021 17:12

Ano, když je zima, má být zima, on ten grog líp chutná. Hoptáky trochu zredukuje a vylepší přirozený výběr. Tazatel mi připadne jak z jiné planety. Tady přece je normální, že v zimě je zima a mrzne. To že neviděl silnou námrazu na větvích ještě neznamená, že nemůže vzniknout. Poškodit větve samozřejmě může a spoustu jich poškodí, poláme nejen větve, ale i stožáry. Jistě je možné, že silné mrazy omezí úrodu, ale silné ještě letos nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.2.2021 14:56

Únor bílý, pole nám sílí a tato zima na Východolabské tabuli přinesla nevídaně sněhu. V té minulé nebyl ani poprašek a v předchozích letech to nebylo lepší. Tedy na zdejší oblast je těch asi 20 čísel rekord.  Co už bylo asi "100" krát řečenu je to, že dlouhá a studená zima oddálí rašení a stromy tak rozkvetou déle. Je potom menší riziko zmrznutí květů.  Ve zdejší oblasti zmrzají na jaře díky krátké a teplé zimě hlavně meruňky a novější choulostivější sorty broskvoní.  Ale já osobně bych společně s ptáky místo "Sibiře“ teplo a jaro bral. Bohužel je na to ještě malé datum. smiley Naopak v jednom z nejchladnějších trvale obydlených míst na planetě OJMJAKONU se bude oteplovat na -21°C, což je poměrně slušné "Palermo".  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 10.2.2021 15:15

Tož to je pěknécheeky! To já mám na předsíni furt -18. Na ptákoch, rybách aj prasecku v kleci cenťák ledu a ani to s nima nehne... Střední Morava-včilwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 11.2.2021 20:33

Abych se přiznal, tak příchod "sibiřské" zimy mě tak trochu překvapil, jsa ukolébán mírným průběhem posledních několika zim, začal jsem už s roubováním jádrovin do rozštěpu a dokonce jsem začal i s napouštěním sudů dešťovou vodou, které jsem musel hned zase vyprázdnit. Roubování do rozštěpu má výhodu hlavně v tom, že můžete dávat užší roub na silnější větev, stejně jako při roubování za kůru a přitom nemusíte čekat do jara na mízu, jako při roubování za kůru.  Tak tedy, co se dá dělat, místo roubování jsem vytáhl lyže a hurá do polí a lesů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika