Sloupovitá jabloň - určení místa roubování



host - 50.226 (?) 
13.4.2021 23:08, zobrazeno: 855x

Dobrý den, trochu hloupá otázka, ale kde má prosím tahle sloupovitá jabloň místo roubování? Je to dole, kde mám položený ten lísteček nebo až nahoře, jak z ní odbočuje ten výhon? Omlouvám se za blbý dotaz, u jiných sloupovek i dalších stromků jsem problém neměl, ale tady se mi jedno místo zdá příliš nízko a druhé zase moc vysoko. Potřebuji vědět, jak hluboko ji mám vysadit. Děkuji za pomoc.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 50.226 (?), 13.4.2021 23:09

Další foto: 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.226 (?), 13.4.2021 23:10

.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 14.4.2021 7:07

Místo štěpování-očkování je nejspíš pod cedulkou. Ty kořínky výše se vytvořily po přihrnutí při kultivaci ve školce, nebo na místě dlouhodobějšího založení. Já bych stromek vysadil cca 5cm hlouběji, než je Vámi vzpomínaný lístek, tenké kořeny nahoře před tím zcela odstranil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.4.2021 14:09

promiňte mi, ale je-li místo očkování opravdu v místech, jak popisujete, tedy pod cedulkou a chcete zasadit stromek s hlínou až nad cedulkou, pak přeci dojde ke zpravokořenění stromku. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 14.4.2021 15:15

Tento stromek je extra kus-nechci napsat přímo zmetek... Aby vůbec jaksi prosperoval, musíme tu hříčku přírody nechat dál jet na dvě, vzájemně se podporující koř. soustavy-to je můj návrh řešení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 247.232 (?), 14.4.2021 7:18

Na třetí fotce. Bylo tam vsazené očko- máte tam už zhojený řez po odstraňování roubovací pásky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.4.2021 7:41

Na třetí fotce, po srůstu s podnoží vyrazilo očko mírně stranou a část podnože nad očkem byla v průběhu vegetace seříznuta. Zasaďte do země po ve vodě namočenou část podnože. Zbylá část podnože zůstane nad zemí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika