"Skleněná" jablka - choroba?



víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?)
9.10.2011 18:33

Zkonzumovat to můžete. Nic tomu není. V letošním roce, kdy díky mrazům je na stromech málo plodů je to běžné..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 3.212 (?), 9.10.2011 17:41, zobrazeno: 4221x
Tak jsem dneska sklidila nádherná jablka z jedné naší jabloně, největší z nich má 0,5 kg. Jsem z nich fakt nadšená Jedno jsem rozkrojila a dužina uvnitř je jakoby "protkaná" takovými "skleněnými" částmi. Jablko chutná moc dobře, není viditelně napadené žádnou houbou ani plísní. Nevíte někdo, co to je? Kdyby mrzlo, tak bych si myslela, že jablka namrzla, ale u nás zatím teploty v noci nespadly pod 8 stupňů. Odrůdu bohužel neznám. Moc díky, pokud někdo má radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.212 (?), 9.10.2011 17:48
Aha, tak už jsem to našla, jenom jsem nevěděla správný výraz - je to sklovitost a jak se zdá podle popisu jiných pěstitelů - může být způsobena počasím či nedostatkem vápníku. Strom je poměrně mladý, máme tu zahradu 4 roky a dosud neplodil, až letos. Jablek jsem z něj sklidila asi 25 kusů a všechny mají od 200 do 500 g. Tedy mě zajímá už pouze, zda je můžeme bez rizika konzumovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 9.10.2011 18:33

Zkonzumovat to můžete. Nic tomu není. V letošním roce, kdy díky mrazům je na stromech málo plodů je to běžné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika