Rubinola bez chemie



host - 128.61 (?)
11.12.2011 21:24
Dobrý deň! Neporozumel som myšlienke: "Žádnou jabloň nemusíte stříkat-je ovšem otázka, co vypěstujete." Nechcel ste dúfam povedať, že keď budem striekať, je všetko vyriešené a stromy budú obsypané jablkami? A čo otázka zavlažovania, hnojenia, letného rezu atď? Nestriekam tiež, lebo mám rezistenty. Ale napr. Topaz mi v tomto roku nezarodil. Nemyslím si, že by to bolo spôsobené tým, že som nestriekal pesticídy. Paľo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Oldbek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 67.254 (?), 11.12.2011 14:20, zobrazeno: 7704x

Chtěl bych se zeptat zda tuto odrůdu lze pěstovat zcela bez používání chemických prostředků. Na zahradě jsem vsadil nové rezistetní odrůdy jabloní a teď čtu, že rubinolu je také třeba stříkat. Já bych však chtěl pěstovat jabloně zcela bez chemie. Můžete mi poradit, včetně odrůdy rubinola, neboť ji mám již vsazenu. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.78 (?), 11.12.2011 20:37
Žádnou jabloň nemusíte stříkat-je ovšem otázka, co vypěstujete. Osobně mám odrůdu Rubinola zasazenou 3 roky, letos poprvé 2 jablka-pěkná, bez strupovitosti.Nepoužívám žádnou chemii.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.61 (?), 11.12.2011 21:24
Dobrý deň! Neporozumel som myšlienke: "Žádnou jabloň nemusíte stříkat-je ovšem otázka, co vypěstujete." Nechcel ste dúfam povedať, že keď budem striekať, je všetko vyriešené a stromy budú obsypané jablkami? A čo otázka zavlažovania, hnojenia, letného rezu atď? Nestriekam tiež, lebo mám rezistenty. Ale napr. Topaz mi v tomto roku nezarodil. Nemyslím si, že by to bolo spôsobené tým, že som nestriekal pesticídy. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 86.78 (?), 12.12.2011 22:14
Máte pravdu, úrodu je nutno si odpracovat. Chemii se snažím omezit na minimum-víceméně pouze postřiky na strupovitost, padlí,miniliozu/meruňky/. Další péče o sad-tak jak je psáno výše-je samozřejmě nutná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika