Rubin spur



Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 4.61 (?)
3.10.2020 19:36

Rubin Spur roste málo a kompaktně, prozatím se mi zdá že by bylo možno ho dát do řady se sloupovými odrůdami, které by ho i přerostly. Mám ho na podnoži M9, na silnější podnoži by možná v růstu přidal. Záleží kde ho chcete vysadit.

Rubin Spur letos
Rubin Spur letos

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 46.79 (?), 3.10.2020 8:51
Zaujímalo by ma, či sa potvrdil popis, že Rubín spur rastie inak, ako Rubín. Ako ste zatiaľ spokojný?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 4.61 (?), 3.10.2020 19:36

Rubin Spur roste málo a kompaktně, prozatím se mi zdá že by bylo možno ho dát do řady se sloupovými odrůdami, které by ho i přerostly. Mám ho na podnoži M9, na silnější podnoži by možná v růstu přidal. Záleží kde ho chcete vysadit.

Rubin Spur letos
Rubin Spur letos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.79 (?), 4.10.2020 8:52
Chcem ho ako štvrtkmeň, záhradu mám pomerne vysoko 550 m.n. Fytos ho teraz ponúka na M25 čo by malo rásť lepšie. Uvažujem či kúpiť spur, alebo starý dobrý Rubín. Jablká vyzerajú krásne, akú majú chuť? Rovnakú ako Rubín?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 4.200 (?), 4.10.2020 9:38

Do takové polohy si pořiďte Rubín Dark, vybarvuje dříve celočerveně a má výbornou chuť, je ranější, nebo i Bohémii Red, ta je taky skvělá. Ten Spur je spíše pro okrasu, moc plodů vám nedá, plody chutné jsou jako Rubín.

Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Dark Rubín
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.79 (?), 4.10.2020 10:55
Moc ďakujem za odpoveď a radu. Dám na Vás a kúpim radšej Rubín Dark, teda ak sa mi ho podarí zohnať. Vyzerá fakt krásne. Bohémiu mám teda asi obyčajnú, nie Red, ale vyfarbí sa mi pekne a je chutná. Miroslav
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.165 (?), 4.10.2020 18:25

Výhodou Rubínů (Bohemií) z vyšších poloh je posun sklizně do října, což umožňuje jeho skladování. Sklizeň z teplých poloh v polovině září, kdy jsou teplé sklepy, neumožňuje v zahrádkářských podmínkách jeho skladování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.226 (?), 2.10.2022 9:53

Dobrý den, dá se Rubín Spur pěstovat bez postřiku proti strupovitosti a padlí? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.2 (?), 4.10.2020 20:42

Je smutné, že první se dostanou do povědomí pouhé překupnické firmy. A je škoda Fytosu, že málo propaguje, no, nemají na podobné věci čas - makají, kdežto překupníci jen inkasují. "Proč chodit ke kováři, když se může ke kováříčkovi", či jak se to říká.

Rubin spur, je kompaktně rostoucí strom, který má všechny vzhledové a chuťové vlastnosti plodů shodné jako původní Rubín. Jen výhony tvoří podstaně kratší a tlustčí. Ve školce jednoleté šlechtěnce se skutečně velmi podobají sloupcovitým odrůdám (těm rychleji rostoucím jako např. Goldlane). Nevytvářejí však otrněné osy, ale květní obrost je na krátkých brachyplastech i charakteristicky po dvou jako na normálním Rubínu jen kompaktně tvarované korunky. Je to opravdu odrůda vhodná i do malých zahrádek. Myslím si, že je to dobré řešení, kdo chce zažívat chuť Rubínu a "bojí" se ho. Jen nevím, jak je na tom výnosově. Předpokládám, že probírka bude nutná a stejně tak detailní řez. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika