Rouby jabloně



host - 236.1 (?)
4.6.2022 19:07

To je věc názoru. Před lety rozvinul pan Kaněra zajímavou debatu na toto téma: Odrůdy s polní odolností, dobrá strategie Holovous

Myslím, že hloupé to až tolik nebylo nebo aspoň ne víc než zpráva o holovouském roubu ujmutém na střížovické jabloni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 208.9 (?), 25.5.2022 16:41

Neuvádíte zda jste rouboval kopulací nebo za kůru.Za kůru se mě to stalo.Pupen vyrašil udělal lístek a zhasnul.Zjistil jsem, že v řezných ranách je nateklý štěpařský vosk, který tam vlivem teploty a slunečního svitu postupně zatékal.Bylo to ve více případech.Přestal jsem používat běžně prodávané štěpařské vosky a pořídil si nezatékavý tmel na bázi umělých pryskyřic.Nyní buď roub vyraší a pokračuje nebo jsem udělal roubovací chybu.U kopulace to samé, buď vyraší a roste nebo je spojení roubů nevyhovující.Pokud máte provedení kopulací ještě bych počkal zda to zvládne.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 4.6.2022 10:14

V březnu jsem kopulací narouboval odrůdu Andera do letorostu Bohemie.Rouby se krásně chytli a Bohemia také nic nenamítá.Je jim oběma úplně jedno že mají různý šlechtitelský původ.To jen lidé stále hloupě rozlišují co je Střížovické a co Holovouské.

Zahradě zda - Mičurin II (470 m)

Andera na Bohemii
Andera na Bohemii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 4.6.2022 19:07

To je věc názoru. Před lety rozvinul pan Kaněra zajímavou debatu na toto téma: Odrůdy s polní odolností, dobrá strategie Holovous

Myslím, že hloupé to až tolik nebylo nebo aspoň ne víc než zpráva o holovouském roubu ujmutém na střížovické jabloni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 22.6.2022 22:10

Pane Mičurin, zastřihnout (zkrátit) letošní rouby, co hodně rostou? Jabloň, švestka. Kdy a jak? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 24.6.2022 12:51

Pane 227.97,reaguji až dnes.Byl jsem tři dny na zahradě.Letošní přírustky nezakracuji ale provádím různé ohýbání letorostů aby zapadly do pěstitelského tvaru.Z tříočkových roubů někdy vyrostou tři letorosty.Terminální (nejvyšší) nechávám bez zásahu a ostatní tvaruju v polozdřevnatělém stavu.Bez zásahu ohybáním získáte potom tři kolmé letorosty a na jaře je budete muset odstranit nebo zakrátit.Na ohyb je pozdě.Zkráceně, nezakracovat a zkusit tvarovat.Na snímku je vřeteno naroubované vysoko na terminálu.Růst byl silný.Prováděl jsem vyvazování. Výsledek po jarním řezu loňských letorostů.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 24.6.2022 13:08

Doktore 236.1,nejsem tak pošetilý abych věřil popisům odrůd ktreré prezentujete a zvláště u Admirála.Odrůdu jsem si opětovně pořídil po zralé úvaze, krátké pěstitelské zkušenosti a studiu nezávislých zdrojů.Zásluhu nemáte žádnou a můžete mě vymazat ze zástupů sklamaných zahrádkářů kteří nevědělí do čeho z pěstitelské náročnosti jdou a slepě uvěřili.Já jsem si toho byl vědom a vím co mohu očekávat.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 26.6.2022 12:01

Děkuji za upozornění. Mažu si Vás tedy ze zástupu zklamaných zahrádkářů a připisuji do skupiny nadšených, věřících a doufajících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.6.2022 13:12

Doktore 236.1 dodal bych, že patřím také mezi realisty a opravdu nemám rád protlačování a idealizaci Admirála bez ohledu jaké to má pěstitelské dopady na méně zkušené zahrádkáře.Pro mnohé to musí být velmi kruté.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 24.6.2022 19:37

Děkuji mnohokrát, vyzkouším. Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 26.6.2022 22:45

Pane 227.97 ještě dva snímky letošního tvarování roubů odrůdy Ribinette rosso kdy vyrašily všechny pupeny roubů.Je to olistěné a trochu nepřehledné přesto věřím že názorné.To je jak u lidí.Proutek se musí ohýbat dokud je mladý.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika