Rouby jabloně



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?)
16.4.2021 19:20

Rouby většinou raší později/pomaleji a jabloně chytají dobře. Nevrtejte do toho a počkejte. Držím palce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 24.4.2021 20:10

Tenhle tvar řezu nemá z roubovacími kleštěmi nic společného. Každopádně jsem s roubovacími kleštěmi asi definitivně skončil.  Práce s kleštěmi snadná, ale letošní výsledek hrozný. Co se dalo přeroubovat jsem přerouboval. Všechny rouby byly v místě roubování zhnědlé, nic nesrostlo. Přitom v rozštěpu raší skoro všechno, v chladném počasí rouby nevysychají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 9.9.2021 12:25

máte pravdu, na pohled nic moc, ale příroda mi to odpustila a roub se bez problémů přijal. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.206 (?), 3.2.2024 8:41

Dají se prosím někde seknat rouby odrudy Opál?

Děkuji,

M.H. Pardubice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?), 16.4.2021 19:20

Rouby většinou raší později/pomaleji a jabloně chytají dobře. Nevrtejte do toho a počkejte. Držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 17.4.2021 7:34

A na co zadavatel rouboval-na sólo mladou podnož, nebo přidal do už většího stromu? V tom případě na jaké místo-nahoru, dolů, postraně... Možná je páska utažená fest-pak by bylo dobré ji lehce uvolnit. Taky jestli je půda suchší, tak rázové zalití-naráz min.20l u malého stromku, pro veliký ještě více. Já jsem rád, že se-až na dva, snad tři dny skokově neotepluje, protože jsem se dostal k některým zajímavým roubům jab.+hruš., které jsem narouboval už dost narašené-s pup.půl až jeden cm. Díky tomuto chladnu se velmi zvýší šance na přijetí a správný následný vývoj-znáte to povídání, že studené a uzené déle vydržíwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Carlose - (3) - 1.28 (?), 19.4.2021 14:39
Zdravíčko, rouboval jsem na podnož, kterou jsem vloni na jaře vykopal pod bujně rostlou jabloní na okraji lesa za domem. Je to stará jabloň, která tam vyrostla ze semen bývalého sadu. Jablek měla vloni dost, byly i dobré, ale bohužel netuším, o jakou odrůdu se jedná. Od souseda jsem si vzal čtyři rouby, ale tím, že podnož je malá, narouboval jsem pouze jeden. Zbylé tři si vzala známa, která to také zkusí poprvé naroubovat. Snažil jsem se nastudovat, co nejvíce o roubování, ale je to takové těžší, než kdyby mi to někdo ukázal ve skutečnosti. Takto jsem si musel poradit sám a doufám, že jsem to nezvoral. Jinak se zaléváním, prší u nás každý den, průměrně těch 20 hodin. Teď to počasí vodě přeje, jinak i pár dnů zpátky přes noc nasněžilo a ráno to hned roztálo, takže půda je vlhká dost 😀 Posílám ještě fotky, tak snad se nezhrozíte a případně poradíte, čemu se příště vyhnout, nebo jestli to udělat jinak a lépe. Díky moc, s pozdravem Carlos PS: můžu poslat fotek více, pokud bude potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.32 (?), 19.4.2021 15:05

Co jste rouboval? Roubuje se kopulací jednoletý výhon, a to jen kousek - cca 2 pupeny. Vy tam máte naroubován nějaký 2letý výhon - kus větve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Carlose - (3) - 117.22 (?), 19.4.2021 15:23
Zdravíčko, byly to větvičky z jižní strany koruny. Byly to ty nejmladší výhony, tím pádem jsem si myslel, že mohu použit. Takže to nevypadá nějak dobře?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.32 (?), 19.4.2021 17:09

Jestli roub je to celé, co je nad páskou, tak to zastřihněte tak, aby nad páskou zbyly 2 pupeny. Předpokládám, že někde pod tím obrostem, na fotce rozmezí hlíny a trávy.

Roubováno je to jak - kopulací?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 19.4.2021 17:38

no, moc dobře to nevypadá. Carlosi, zkuste si od souseda vzít ještě větvičku, tentokrát opravdu jednoletý výhon, snad poznáte, co přirostlo loni, když nenajdete nic vhodného v koruně na jižní straně, berte cokoli jednoleté, můžou to být i tzv. vlky, svisle rostlé pruty vyrašené z kosterních větví a zkuste to zopakovat, znovu naroubovat na podnož, třeba z druhé strany. Taky si nejsem jistý, jak jste místo spojení obvázal roubovací páskou. Je třeba začít odspodu směrem nahoru tak, aby se páska překrývala, až na vrch podnože. Zbytek podnože na řezu a v místě překrytí páskou zatřete strom. balzámem, aby se do místa spojení roubu s podnoží nedostala voda. Ten výhon vlevo od místa roubování zkraťte, ať není výš, než roub. Roubuje se v tuto dobu běžně i tzv. ze stromu na strom, tj. odeberete roub a hned nebo v průběhu pár dnů ho roubujete. Na roubu nechte 3 nebo i 4 pupeny, je pak delší a líp se s ním pracuje. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika