Roubování na pařízek



host - 236.1 (?)
7.6.2023 14:41

Pro středně zkušeného ajťáky by ta "nejkretší doba" měla být otázka několika desítek minut. Zablokování účastníků trvalo týdny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 6.6.2023 19:22

při tom roubování na pařízek mě překvapila křehkost zakořeněné podnože, na kterou roubuji. Když jsem zakládal sádek, tak to bylo roubování kopulací na pruty a ty byly pružné, řekl bych normální dřevo. Nyní, když jsem podnožový pařízek připravoval, byly kůra i dřevo tvrdé, málo pružné, velmi křehké a na lomu hladké, asi jako když zlomíte plastovou tyčku, s tím jsem se ještě nikdy nesetkal. Ačkoli bylo dřevo již v míze, vůbec nebylo jednoduché připravit zářezy pro roubování za kůru, které jsem také použil, protože kůra se lámala. Vkládání příspěvků s fotodokumentací v poslední době opravdu pokulhává. Samozřejmě čekám, kdy se příspěvek mezi novými příspěvky zobrazí, ale jestli to bude opět zpětně podle data a času vložení, tak si ho opravdu nikdo nevšimne. To mě samozřejmě velmi mrzí a nejspíš i vás, pane Petře. Vždyť dříve si fotky prohlížely stovky návštěvníků, dnes jich je jen několik. Takhle prostě nelze působit a předávat rady méně zkušeným. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.6.2023 10:56

Takže vám ohledně vkládání příspěvků s fotkami nikdo neodpověděl? Myslel jsem si, že s majitelem komunikujete. Na křehkost podnoží odpověď nemám, pane Waltře, roubuju na stromy. Zajímalo by mě, jak dopadlo roubování meruněk. Jestli někdo letos rouboval.  Pokud by jste, pane Waltře mohl poreferovat o nějakých odrůdách jabloní, které se vám osvědčily, tak bych byl rád. Pěkně se mi například chytly rouby Elise, ale co je to za zázrak? Slyšel jsem o této odrůdě poprvé, když tady sháněl rouby nějaký pán. Údajně je to nějaká holandská odrůda sice odolná vůči strupovitosti, ale opět a zase náchylná na hořkou pihovitost. Jak jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 7.6.2023 11:34

Elise je skvělá odrůda, navíc jedním z rodičů neméně kvalitní Natyry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 7.6.2023 11:38

dnes ráno jsem obdržel povzbudivou odpověď, kde píší, mimo jiné, že..."se pokusíme problém vyřešit v co nejkratší době". Jsem rád, že tedy ten problém chtějí vyřešit. Bylo by to fajn, kdyby si příspěvky s fotodokumentací přečetlo a prohlédlo víc lidí. A nejde tady jen o mě. Typicky tady bývaly dotazy začátečníků, jak konkrétně nějaký stromek zapěstovat, jak provést řez a podobně, ale jakmile ti tazatelé, kteří potřebují, aby se s jejich problémem seznámilo co nejvíce lidí, zjistí, že se jejich dotaz s fotkou nezobrazí mezi ostatními příspěvky, jdou hledat příště informace jinam, na jiné weby, kde jim promptně poradí. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 7.6.2023 14:41

Pro středně zkušeného ajťáky by ta "nejkretší doba" měla být otázka několika desítek minut. Zablokování účastníků trvalo týdny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.122 (?), 7.6.2023 16:20

Záleží dlouho bude trvat, než takového seženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.6.2023 13:24

Elise je skvělá odrůda, navíc jedním z rodičů neméně kvalitní Natyry

Nemohl by jste založit vlákno s názvem Elise, napsat pár zkušeností, případně vložit pár fotek? Pokud ne, tak alespoň díky za reakci.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.110 (?), 8.6.2023 15:33
Nemohl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.6.2023 7:35
Pane Waltře, moje letošní roubování A2 a MM 106 je naprostá katastrofa. Už jsem mnoho těch nepodařených rozvázal a ani náznak po srůstu nebo vytvoření kalusu. Vůbec žádná snaha, už vyhazuju i ty podnože, kdo ví co to je a nebo čím je to nakažené... Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 14.6.2023 8:23

tak to je mi líto, pane Bieglere. Ale ani mně to letos na můj vkus moc nešlo. Jindy mám ujímavost tak 90%, letos je to slabší. U kopulace nebo a. kopulace není problém, ale u roubování na pařízky M9 se mi vedle místa přiroubování pod páskou udělaly vzduchové kapsy a v nich mi v letošním mokrém a studeném jaru zkondenzovala vlhkost, no a roub se mi pak v tom vlhkém prostředí nechytil. No ale je to také podle odrůd, na podzim jsem koupil jabloň Luna, tak jsem jí hned střelil na dva pařízky a na obou rouby zaschly. Budu tedy musel v srpnu něco naočkovat. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika