Redcroft



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?)
4.12.2014 11:53

Bancroft má velmi pěkný vzhled, nenáročný na pěstování a dlouhou trvanlivost, je tu o něm starší vlákno. Ale chuť mě nenadchla jablko se jedlo až před Idaredem, kdy už chutnější byly pryč. Jestli je Redcroft kříženec, mutace nebo jen jinak nazvaný Bancroft red, to nevím. Macoun jsem asi neochutnal. Spencer a Cortland chutnají úplně jinak. Spencer je kvalitní dlouho trvanlivé jablko náročné na délku vegetační doby, Cortland spíš vánoční kypré, voňavé, chutí víc připomínající M.I. Za nejchutnějšího křížence, co znám, považuji Holiday (M.I. x Jonathan).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 3.12.2014 19:26, zobrazeno: 3488x

Jistě jste zaznamenali, že pan Miloš Vysloužil zde několikráte zmiňoval odrůdu Redcroft. Mám několik otázek. A to, jestli se jedná se o polskou odrůdu? Vznikla tato odrůda křížením odrůd Red Delicious x Bancroft, nebo Golden Delicious x Bancroft, anebo neznámý hybrid x Bancroft? Zajímalo by mě také, co by pan Vysloužil řekl ke kvalitě právě Bamcroftu (Forest x Mac Intosh), Macounu (Mac Intosh x Jersey Black), proč zavrhl populárnější Spencer (Mac Intosh x Golden Delicious) a místo něj dal přednost Cortlandu (Ben Davis x Mac Intosh). Pokud ještě zkoušel nějaké méně známější křížence Mac Intoshe, tak jaké s nimi měl výsledky. Co se týče chuti Redcroftu, tak bych řekl, že je podobně chutný, jako například Vysočina (HL 75-26-8 x Mac Intosh), to znamená ne tak silně aromatická mac intoshová příchuť, jako je tomu například i u Spartana (Mac Intosh x Newtown). Tato příchuť není okamžitě patrná, nýbrž je jakoby v pozadí, jinak rozložená a s jiným chuťovým odstínem. Celkově působí velmi příjemným, svěžím dojmem a jako dobrá alternativa k původní odrůdě.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 157.100 (?), 4.12.2014 11:53

Bancroft má velmi pěkný vzhled, nenáročný na pěstování a dlouhou trvanlivost, je tu o něm starší vlákno. Ale chuť mě nenadchla jablko se jedlo až před Idaredem, kdy už chutnější byly pryč. Jestli je Redcroft kříženec, mutace nebo jen jinak nazvaný Bancroft red, to nevím. Macoun jsem asi neochutnal. Spencer a Cortland chutnají úplně jinak. Spencer je kvalitní dlouho trvanlivé jablko náročné na délku vegetační doby, Cortland spíš vánoční kypré, voňavé, chutí víc připomínající M.I. Za nejchutnějšího křížence, co znám, považuji Holiday (M.I. x Jonathan).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.119 (?), 5.12.2014 18:40

Odrůda Redkroft je kříženec 1295-100 x Bankroft, zkoušena byla pod číslem VI-17-D2. Selekce byla dokončena v r.1980, od r.1997 je zapsána v polském Registru Odrůd.

Podobně znějících odrůd je hodně, např. Redcort - americká červená mutace Cortlandu

Jarin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika