Red Cap



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?) 
22.10.2015 20:13, zobrazeno: 16905x

Psal jsem již dříve, že jsem koupil od trhovce nějaké Red Capy. Shodou okolností se mi podařilo sehnat i stejně velké (střední velikost) plody odrůdy Red Delicious. Trhovec jistě nepěstoval svoje plody v jižní Africe a i plody Red Delicious jsou vypěstované v ČR. Také menší velikoost plodů tomu napovídá. Když porovnám momentální chuť obou odrůd, tak jsem nic nového pod sluncem neobjevil. Červený Delicious má nepatrně více kyselin, Red Cap (mutace Starkrimsonu) je sladší. Co se týče síly aromatu, tak Red Delicious nemá v žádném případě chuť výraznější, jen ty kyseliny mohou být pro někoho přijatelnější. Chuť se jistě po rozležení částečně upraví. 

Red Cap
Red Cap
vpředu Red Delicious, vzadu Red Cap
vpředu Red Delicious, vzadu Red Cap
vpředu Red Delicious, vzadu Red Cap
vpředu Red Delicious, vzadu Red Cap
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 22.10.2015 20:49

Jak Red Capy, tak Red Chiefy se v ČR určitě pěstují, protože byly vystavovány na letošní podzimní Floře Olomouc. Také jsem neodolal a koupil v Bille pár plodů Red Chiefů, ovšem s nálepkou Südtirol, což bude asi Itálie, jestli se nepletu, hi hi. Zatím je nechávám odležet v chladu. Zajímá mě,, o co přicházím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 22.10.2015 21:03

V Albertu mají obrovské Red Capy bůhví odkud. Jestli tedy někoho lákají tak přehnaně velké plody, tak mě rozhodně ne. Právě naopak. Jinak ale zatím žádná hitparáda ani RD ani RC. To takové Gascoigneho, to už bývá i teď jiná písnička. Bohužel nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 22.10.2015 22:10

no vzhledove mate Petře nadherne plody, marně trochu cekam na odrudu co bude rezistentní na strupovitost a bude vzhledove stejne jako tyto, Gloster či Starkrimson - proste vínovofialove temné zvonkovite plody, zatim co vim nic není

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 23.10.2015 21:25

Mirdo, taky jsem zatoužil po odrůdě typu Starkrimson a tak mám z minulého roku zasazený Red Chiev. Budou to jistě krásné plody, a snad mně taky nepřestanou chutnat. U nás byl Starkrimson v rodině vždycky populární. Gloster je u mě "odlehčený" Starkrimson a taky ho mám moc rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.74 (?), 23.10.2015 22:12

Co třeba Starkresa?
Chtěl jsem dát obrázek vřetene obsypaného atraktivními plody, ale v té době mě správce webu rozčílil (možná, že i já jeho), a tak z toho sešlo.
V.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 23.10.2015 22:20

tak priznam se, ze tuto odrudu vubec neznam, ovsem po pravde: ani na internetu se nedá dozvedet pořádně nic kloudného

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 23.10.2015 22:30

Tuto odrůdu nikdo moc nezná. Pěstuje ji pan Václav Vinšálek a snad pan Miloš Vysloužil. Jestli se chutí spíše blíží Glostru nebo Starkrimsonu, to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 23.10.2015 22:35

no obe mam moc rád, nez děda zhloupnul a dal misto Starkrimsonu jezirko, jsem mel nejradeji prave tuto odrudu, ale ten Gloster se da aspon sehnat, nicméně obé není rezistentní na choroby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 11.1.2016 17:39

Po rozležení se u Red Capu dostavila typická silně aromatická příchuť Red Delicious. Dužnina má jen sklon k moučnatění. U plodů Red Delicious je rozdíl v o něco menší sladkosti. Jinak je to némlich to samé. Ovšem nemít na zahradě tyto výrazně sladce aromatické, chuťově nenapodobitelné plody nějaké mutace Starkrimsonu Delicious nebo přímo Red Delicious, by byla škoda. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika