Prodej ovocných stromků



host - 41.143 (?)
10.12.2014 12:35

Pane Kaněro na těch 1200m2 máte jenom sad nebo pěstujete i zeleninu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 41.98 (?), 7.11.2014 22:58

Mám odlišný názor než R. Na webu Fytosu Braeburn i Baya Marisa mají.  Braeburn mají nyní kontejnerovaný na M9.

Nákup ze Slovenska řeší u velkoodběratelů, jako např. Kohaplant Levice, Plantex, Garostav Stupava, Kuchárik Dolná ŠTUBNA,  a pod.  Pro příhraniční zájemce určitě není problém dojet do Strážnice a pod. Jinak To řeší Toptranzem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.118 (?), 8.11.2014 14:55

Omlouvám se za přehlédnutí - Baya M. na webu skutečně je, dokonce první, mimo kategorie letní atd. Braeburn jsem přes usilovné hledání nenašel (třeba i přehlédl), což ovšem neznamená, že na prodejně není. Zmíněný web nebývá příliš aktuální.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.61 (?), 8.11.2014 20:17

Doprava z Plzne nie je problém, zať na ceste z Nemecka sa tam zastaví.

Škoda, že tá Evelina je licencovaná, Plantex ju nesmíe predať nikomu.

Neostáva mi jedine zohnať vrúble..

Ďakujem za informácie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 23.98 (?), 7.11.2014 10:22

V Bruzovicích Bergerony v nabídce mají. Mají je, ale stejně jako slivoně zapěstované na myrobalánu zvláštním způsobem, namísto pár kosterních větví je to takové košťatovité vřeteno se spoustou tenkých větviček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.73 (?), 29.11.2014 17:09

Už třetí rok si nechávám přes net posílat ovocné stromky i keře, kanadské borůvky, kamčatské borůvky a vždy mi to přijde pěkně zabalené, kořeny ou ve vlhkých pilinách. Co jsem zasadil, i meruňky loni na podzim, tak všechno krásně roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 210.198 (?), 10.12.2014 2:50

Zdravím p. Wimpi

To je jednoduché. I na jednoduché věci se dá mnoho skazit. Já jsem instruktor ČSZ a děsím se rad, které vidím v televizi co se týká nákupu stromku ať je to v pořadu Polopatě, tak i v Receptáři a Loskutáka raději ani nesleduji.Jsem obyčejný zahradkář se zahradou 1200m2 a mám i za sebou praxi jak v ovocné školce tak i v biosadu. I přesto, že toho docela dost vím tak nemohu na svoji zahradu narvat všechny odrůdy, které existují a tak se na odrůdy pro mě méně známé ptám. U balerín se ptám na názory chutí ostatních proto, že mě zatím nechutnaly a byly pro mě šťovíky. jedinou Kordonu zatím toleruji. Já jsem takový, že ta odrůda, která mi nechutná nebo má špatné vlastnosti okamžitě letí ven a nahrazuje ji další odrůda. Nerozjíždím žádný projekt ve velkovýrobě, jenom plním poslání instruktorů ČSZ ve vzdělávání i když někteří instruktoři mají blbé řeči, že jsem na portalu. Já si myslím, že 30 let praxe musí být už někde vidět i když příroda mění pravidla.

Tyto témata jsem založil proto, že se většinou témata zasekla a taky proto, že se na tomto vlákně objevují stále noví pěstitelé a potřebují se svěřit a nebo pochlubit. Jak říkáte mi " mazáci" to známe a víme co už bylo, ale ti noví ne. Ono i na výstavách se většinou neustále opakují stejné otázky dokola, až se Vám z toho v noci i zdá.

To by jste nevěřil jak jsou lidé při nákupu stromků neznalí základů. Většina lidí nerozlišují školkařský zákrsek od ovocnářského zákrsku. Bohužel dokud nebude existovat norma na tvar stromku a její podnož tak bude neustále nedorozumění a blamáž.

př:   ZK  - A2 nebo ZK - M26, ZK - COLT, ZK-  PHL A

       vše jsou kmínkově zákrsky, ale koruna bude jiná.

O přání odrudy raději ani nemluvě. To, ale přece znáte.

Další poznatky získávám z vlastního pozorování a od lidí , kterým se starám o ovocné stromy. Můžu Vás ujistit, že jich mám hodně a to mají většinou kmenné tvary a to i v Polsku.

Ani nevite jak mě potěší, když dostávám e maily s kladným ohlasem na mé příspěvky a nebo soukromé otazky to i ze Slovenska.

Jsem rád, že tento portál dosahuje vysoké úrovně a to i slušnosti.Čím dál více se o něm mluví mezi lidmi. A to si myslím, že je dobře. A proto jsem se tady připojil, abych vypomohl.

Ono i tady platí, že do stejné řeky nevkročíš.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 10.12.2014 8:41

Děkuji Vám za informace a vysvětlení, pane Kaněro. Chápu Vaše pohnutky. Ono je to tak, že my běžní zahrádkáři jsme amatéři a provozujeme tuhle činnost jako svou zálibu, koníčka. A proto je úroveň našich znalostí a zkušeností tak rozdílná, někdo ví skoro vše a jiný skoro nic a tak tápe. Je to přirozené a bude to tak stále. Jako hobíci máme svaté právo na vlastní chyby a omyly. Začátečníci se do věci velmi často vrhají po hlavě a dělají chyby. Ale jak se říká, chybami se člověk učí, takže podle mého názoru je lepší začít třeba špatně, ale začít, než v obavách z možné chyby nezačít vůbec. Přínos tohoto diskusního fóra je v tom, že si můžeme vzájemně radit a sdělovat své poznatky, a to živě. Tak ať se daří! smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 10.12.2014 11:41

Taky už mám cosi naskákáno po větvích a šprušlích žebríků, na nákupy stromků beru vlastní, čisté nůžky-na podzim jen jedny-na kořeny, zjara ještě druhé-těmi přiměřeně krátím korunku pro lepší přepravu uvnitř vozu. Prodejci jsou ochotní provést střih, bohužel jedněmi nůžkami bez desinfekce... Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.143 (?), 10.12.2014 12:35

Pane Kaněro na těch 1200m2 máte jenom sad nebo pěstujete i zeleninu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.68 (?), 10.12.2014 15:19

Taky jsem se usmál, je to úplně závratná plocha... Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika