Praskliny na kmenech



krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 64.137 (?)
11.2.2008 21:20

praskliny na kmenech stromů jsou nejspíše opravdu od kolísání jarních teplot, kdy se na jaře (letošní únor) ohřeje kmen na sluníčku přes den a v noci namrzne. údajně je dobrá rada natřít kmen na bílo, nebo zastínit kmen ze slunečný strany...vše jsem udělal, ale bohužel mi praská kmen dál, nejen u starších stromu, ale i u desetiletých jabloní... tak nevím

Poradí někdo znalý věci?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 19.114 (?), 14.1.2008 14:15, zobrazeno: 7411x

V kůře na kmenech jabloních jsem na podzim objevil tenké podélné praskliny. Jakmile jsem prasklinku otevřel, zjistil jsem, že pod prasklinou je dutina široká až 2 cm, dlouhá i do 10 cm. Dutina je až k dřevu kmene. Všechny dutiny jsem otevřel (odstranil jsem jenom mrtvou kůru), vyčistil od nečistot a zakuklených i lezoucích živočichů. Nyní jsem něco podobného objevil i na kmeni  meruňky.

Rád bych se od někoho dozvěděl něco o příčinách takovýchto prasklin. Může se jednat se o nedostatek živin v půdě?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.54 (?), 3.2.2008 16:09
Něco podobného jsem řešila loni na broskvi. Nikdo nevěděl. Až známý se mě zeptal, jestli jsme neměli kočku, že to jsou rýhy, jak si kočka brousila drápky! Kočku jsme skutečně měli, a na té broskvičce se fakt ráda protahovala a škrábala kmínek. Já jsem kmínek taky očistila, vše zatmelila, ale hlubší rány znovu prosákly. Teď čekám, jestli to 5-ti letá broskvička přežije nebo uschne. Katka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.28 (?), 11.2.2008 20:42

Mam to taky, na mladych stromcich modernich odrud. mam pocit, ze je to zpusobeno jarnim kolisanim teplot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 64.137 (?), 11.2.2008 21:20

praskliny na kmenech stromů jsou nejspíše opravdu od kolísání jarních teplot, kdy se na jaře (letošní únor) ohřeje kmen na sluníčku přes den a v noci namrzne. údajně je dobrá rada natřít kmen na bílo, nebo zastínit kmen ze slunečný strany...vše jsem udělal, ale bohužel mi praská kmen dál, nejen u starších stromu, ale i u desetiletých jabloní... tak nevím

Poradí někdo znalý věci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 194.189 (?), 2.12.2022 17:31

Mám podélné trhliny na větvích jedné meruňky v sadu.Vypadají jako rozvinutý řez způsobený nožíkem. Roub jsem získal od kamaráda a na jeho meruňce jsou podobné trhlinky. Vypadá to jako odrůdová vada. On má vedle postiženého stromku jinou odrůdu bez těchto projevů. Má někdo podobnou vadu na meruňce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.91 (?), 2.12.2022 18:36
Nové trhliny-a dost velké- na větvích meruňky Darina se letos koncem léta (po destich). Říkaly jsme si, že to právě mohlo nastat náhlou přemírou vláhy. Lída
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.91 (?), 2.12.2022 19:50

Omlouvám se za místy chybějící interpunkci, psala jsem to z mobilu. A chybí tam slova "objevily u kamarádky"...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 194.189 (?), 3.12.2022 11:56

Přemírou vláhy to asi nebude.Jak píšu, kamarád má velmi blízko vedle sebe dva stromky. Jeden z nich má prasklinky. Druhý čisté větve. U mě na zahradě mám druhou meruňku také v pořádku, ale ta je vzdálena asi 30 metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika