Popadaná jablíčka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 157.239 (?) 
27.6.2015 20:50

Ochranu neprovádíš, mšice sají na listech i šťavnatých šťopkách. Pak je ovoce brakovité, zvrásněné-po Tvojím krpaté. Čerstvé org. hnojení činí mízu lákavější pro nechtěné breberky. Jestli máš dvě jakžtakž zdravý ruce, tak při probírce jisti haluz jednou-chňap a druhou šmik, omezíš tak nechtěné perforace. wink. Petr-S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 157.239 (?), 27.6.2015 20:52

...řadí blbě, patřilo Dave 3. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 29.10.2015 22:19

Opravdu myslíte že to je jenom mšicemi? Já se pod stromama procházím často, a teda nevšiml jsem si, že by byly všude tam, kde rostou špatné plody. Že krpatějí větvičky pod náporem jejich sosáků, toho jsem si všiml. Ale já jsem myslel plodonoše, které rok co rok plodí brak. Na to už nejdou ani ty mšice. Tam bude nějaký jiný problém, to mi neříkejte ;) Jinak letos jsem si všiml, že spousta jablek má takovou tu skvrnitost, jak se propadají ty skvrny a dužnina hnědne, taky některé bývají sklovité ty skvrny, a jde to do celého jabka. No asi ty stromky papají něco nedobrého, což?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 200.73 (?), 8.6.2016 8:34

No nejsem si jistej, že to tak je vždy. Při letošní průměrné násadě mi toho po nájezdu pilatky na Rubínu zřejmě moc nezůstane...

Taky jsem letos vynechal postřik proti květopasovi na Desertu, když jsem uvěřil slovům jednoho pisatele zde, že letošní počasí není pro květopase příznivé a Desert jsem neošetřil. No moc mi tam toho nezůstalo a opravdu je za tím květopas, žádné špatné opylení apod. 

Jelen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 7.6.2016 19:53
Júnové opadnutie plodov jablone ako prirodzená prebierka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 7.6.2016 20:13

Korálky od Natálky-aspoň odtud, z této dálkywink, S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.221 (?), 7.6.2016 20:23
Ešte komentár k fotkám - tohto aj predchádzajúceho príspevku, na ktorý nadväzujem. Keď vidím takto popadané plôdiky pod starým dobrým Jonagoredom (viď 2 fotky predch.prísp.), tak sa vždy poteším. Lebo viem že múdry Jonagored mi ušetril kopu roboty. Robí si prebierku júnovým opadom sám, takmer optimálne, z kvetnej ružice ponechá spravidla len 1 plod a aj ich vzdialenosť je ideálna - viď foto 1 a 2 tohto prísp. A v dobrom roku dá potom 10 klasických bedničiek krásnych jabĺk. Na rozdiel od neho Jonathan (viď foto 3) a Fuji (foto 4) to zjavne nevedia a treba im s prebierkou pomôcť. Priznám sa, že je to činnosť ktorú moc nemusím, ale v záhrade to už tak chodí, že občas musíme robiť aj to čo nám nevonia. Prebierka je veľmi dôležitým krokom za peknou úrodou. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.210 (?), 10.6.2016 15:29
Ešte k prebierke jabĺk. Činnosť prácna, zdĺhavá a neobľúbená (teda ak mám hovoriť za seba). Navyše často ešte okorenená poznámkami typu "A musíš to robiť? Nie je to škoda? ". Nuž, škoda to nie je, a robiť sa to nemusí (ale malo by sa, teda pri preplodení). Často je to krok určujúci rozdiel medzi prvo- a druhotriednou úrodou. Teraz som tým zabil takmer celý deň. Ten smetný koš na fotke bol ráno úplne prázdny, po prebierke vyzerá takto... IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 10.6.2016 16:37

Je to pravda, probírka je práce nevděčná, navíc výsledek nejistý. Třeba když ponechané plody zčerviví..
   Část probírky za mě už udělala pilatka, něco vezme i obaleč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.43 (?), 10.6.2016 22:48
Toho obaľovača sa mi celkom dobre darí držať na uzde, postrekujem proti obom generáciám, a keďže prakticky nemám vysokokmene, tak je efekt postreku veľmi dobrý. Pomer červivých a zdravých jabĺk býva asi tak 1:50. Horšie je to niekedy s chrastavitosťou, tá hrozí aj teraz, keďže je teplo a vlhko. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika