Podzimní hnojení



Iroot - (46) - 45.40 (?) 
1.6.2021 15:15, zobrazeno: 1942x

Ahoj, chtěl bych se zeptat na podzimní hnojení jabloní, případně i meruněk, rynglí a švestek Superfosfátem a síranem draselným. Kolik gramů ke každému stromu (středně velké) a jestli zarýt, nebo je lepší zálivka? Dík Pav.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.133 (?), 1.6.2021 21:50

Ovocným stromům jsem dávala na podzim superfosfát + síran dras. v poměru 4 : 3, ale vždy jsem jen "přiměřeně" pohodila pod korunou. ... Plodícím se dává víc, mladým neplodícím méně.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Iroot - (46) - 45.40 (?), 2.6.2021 12:10

Díky, tak snad přiměřeně bude buď malá lopatka uhelka nebo 2-3 hrsti. Mám takovou kamenitou půdu, asi bude chudá na živiny. A zjara Cererit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.133 (?), 2.6.2021 12:34

Můžete zkusit dodat do půdy humus, buď kompost, nebo aspoň nastýlku z posekané trávy (ne těsně ke kmínku), žížalky si ji zatahají do země wink. Cererit zjara dávám také, ten se stopovými prvky (pozor, všechny cererity je neobsahují, jen některé).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 45.40 (?), 3.6.2021 7:01

To dělám, posekanou trávu dávám kolem stromů a je to znát. Lepší růst i plody. Topím dřevem a všechen popel (vychladlý) přes zimu sypu ke stromům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.133 (?), 3.6.2021 12:34

Takže tím jim vlastně dodáváte vápník, fosfor i draslík wink...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.174 (?), 2.6.2021 15:46

Taky můžete hnojit nepřímo. Hnojit trávu pod korunami stromů, sekat ji, mulčovat plochu pod stromy a nechávat z toho pomalu živiny prosakovat ke kořenům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika