Pocta Rubinole



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                  
host - 139.22 (?) 
18.8.2020 20:40
Dobrý den, nevíte jak se bude chovat Rubinola na bujné podnoži jako polokmen nebo vysokokmen? Viděl jsem je v nabídce na podzim 2020 pana Buřila v Horních Beřkovicích na semenáči. Hodí se tato odrůda jako dlouhověký solitérní strom? Jablka jsou to nadherná.. Děkuji J.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 236.1 (?), 19.8.2020 10:04

Mám Rubinolu na semenáči, pěstovat se tak dá poměrně snadno. Má to jen dva háčky. Na vyšším tvaru zdrobňuje plody a v růstu nezapře rodičovský Rubín - trochu vyholuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.22 (?), 19.8.2020 21:26
Moc děkuji za odpověď. Pokud byste mohl přiložit fotku, byl bych Vám moc vděčný. Myslíte, že by zdrobňovala í na A2. Ještě jednou díky za ochotu..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.242 (?), 23.12.2020 20:11
Hezké svátky všem. Nejen překrásné Rubinoly p. Hlavatého mají rzivou stopečnou jamku a krásně červenou slupku. Nějakého konkurenta jsem našel. :-) Nevím, kam s tím, tak to dám sem, ač je to poněkud mimo téma. Jablíčka na fotografii jsem sebral koncem září u jedné cesty. Ač tudy jezdívám déle, netušil jsem, že tam nějaká jabloň vůbec je. Pole bylo na ploše 10×10 metrů pod velikým stromem s poměrně vysokou vznosnou korunou plnou vlků červené. Tak jsem si nabral celý batoh a koncem října jsem musel uznat, že něco tak dobrého letos na zahradě nevyrostlo. Dužnina čistě bílá, u nejlépe vybarvených plodů pod slupkou narůžovělá a červené žilky se táhnou od kalicha okolo jádřince. Chuť sladká, ale taková zvláštně kořeněná. I teď jsou plody výborné, vůbec nevadnou a nemoučnatí a to hlavní, ač potlučené, nehnijí! Daní za to je velikost plodů. Netušíte někdo, co to je? A abych se zase vrátil k tématu, tak jsem letos jednu Rubinolu na M26 vysadil a doufám, že se také alespoň několika pěkných a chutných plodů dočkám. :-) Rady a postřehy tu jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.254 (?), 23.12.2020 22:09

Spartan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.242 (?), 24.12.2020 11:51
Děkuji za pokus o určení, nicméně o spartan se nejspíš nejedná. Jednak spartan toho moc nevydrží, jednak je výrazně ploše kulovitý, nikoli kuželovitý. Další důvod je ten, že ten strom byl beztak už dost obrovský už v době, kdy byl byl spartan povolen. Asi půjde o něco staršího, chorobami netrpícího.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 24.12.2020 11:55

Panenské

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 23.59 (?), 25.12.2020 7:11

Malinové hornokrajské. Ale chtělo by to vidět v řezu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.177 (?), 25.12.2020 7:43

Zkuste si najít obrázky Spartanu třeba googlem. Všechny ukazují jako Spartan jablka kuželovitá, nikoli plochá. Váš popis odpovídá právě Spartanu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.242 (?), 25.12.2020 12:59
Dobrý den, s tím výrazně ploše jsem to poněkud přehnal, spíše kulovitý ten spartan je. Ale chutná poněkud jinak, i když už je má děda trochu moučnaté. Nic to ovšem nemění na tom, že spartan je spíše citlivka, kdežto tomuto se choroby docela vyhýbají. A strom též moc neodpovídá. Přikládám řez, zrovna jsem nenašel uvnitř nejvybarvenější, ale snad poslouží. To Panenské by to být mohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika