Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (368) - 167.83 (?)
14.6.2021 22:29
Zítra to sjedu Calypsem, jak švestky tak jabloně. Dnes v lapacích 4kusy CF a 2 CP.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 220.146 (?), 13.6.2021 20:00

Zdravím Vás. Dnes jsem po 7 dnech od vyvěšení lapáku spočítal obaleče jablečné a bylo jich tam 44, jsme u Českých Budějovic Vloni a předloni jsem používal Integro. Vloni byl výsledek perfektní, červavých jablek bylo nepatrně a stříkal jsem 1x. Mám tady 2 balíčky Stewardu z roku 2017, tak asi už zítra udělám postřik. Taky to sem lítá od sousedů ve velkém, takže bez postřiku by bylo po úrodě.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 30.60 (?), 14.6.2021 6:52
Kyjovsko, včera jsem aplikoval Lepinox+Topas+Biool+Wuxal, snad se to spolu sneslo🤭 Někdy příští týden pak použiji drahocenné Integro+Scala nebo Bellis+Wuxal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 25.216 (?), 14.6.2021 22:26
Tak jsem dnes aplikoval také drahocenné Integro. Počasí bylo vynikající, nefoukalo. Dal jsem si záležet, abych postříkal i spodní stranu listů. Integro působí jen povrchově. Ve 22.00 hod jsem se byl podívat do lapače a ani jeden obaleč se nechytil. Tak je asi v podmínkách HK po první vlně. Ale dál budu sledovat nálet do lapáku. Vlna může mít více vrcholů. Další, poslední postřik proti obaleči bude koncem července.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (368) - 167.83 (?), 14.6.2021 22:29
Zítra to sjedu Calypsem, jak švestky tak jabloně. Dnes v lapacích 4kusy CF a 2 CP.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.146 (?), 15.6.2021 23:33 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.82 (?), 16.6.2021 9:25

Včera jsem také postříkal obaleče Stewardem (ze zásob). U nás je hodně sluníček, tak volím vždy selektivní přípravky. Stříkám vždycky, když se už šeří. Jednak se v podvečer obvykle uklidní povětří a jednak není horko, takže se lépe dýchá a postřik se horkem neopařuje.

V lapáku byly včera jen už 3 kousky CP (za 2 dny).

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 25.216 (?), 16.6.2021 17:07

Já taky 3 (za dva dny), plus jeden takový poloviční. Asi jiný druh. Občas se to stane.

Zajímavé povídání o rezistenci. Něco jiného je vznik rezistence obaleče na plantážích nebo na zhrádkách. Od nás jsou sady kilometry daleko, takže odtud nebezpečí až tak nehrozí. Horší to je s bramborami, řádově jsou jen stovky metrů. To mandelinka zvládne přlétnout. S rezistencí obaleče jablečného jsem se doma nesetkal. Integro, Mospilan, Reldan (ten už není) fungují bezproblémově. Okolní neošetřované zahrady jistí přísun genů citlivosti k pesticidům. Jsou v převaze. Takže zahrádkář se rezistence (obaleče jablečného) nemusí až tak zabývat. Pokud ovšem za plotem nemá hektary jabloňových sadů. Ale mandelinka bramborová je nás problém. Někdy vloni, předloni... jsem zkoušel účinnost insekticidů proti mandelince: Decis, Karate - neúčinkují. Mospilan - stále účinný. Nepovolený Reldan - tak na 50 %. Zkoušku jsem prováděl přímo na záhoně. A letos zkusím Sanium System. Má fungovat i na rezistentní populace. Sleduji vývoj vajíček a při líhnutí zasáhnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.202 (?), 17.6.2021 8:51
Na mandelinku z momentalne dostupnych ucinkuje Spintor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.133 (?), 16.6.2021 21:53

Ad Integro - Almi Boršice ho má ještě stále v nabídce (možná ho zapomněli smazat)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.216 (?), 18.6.2021 19:01

Včera jsem zjistil, že se mandelinky líhnou. Brouky jsem několik dnů schválně nesbíral. A tak jsem včera večer provedl postřik přípravkem Sanium System. A super! Larvičky jsem ani nenašel, mrtvé brouky ano. Schválně, jak bude postřik dlouho působit. Výrobce slibuje několik týdnů. Letos jsem zasadil docela pozdní odrůdu brambor Jelly, tak se o ni musím starat! Rané brambory dostanu od hodných sousedů... Teda, snadwink. KUKY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika