Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2021



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?)
23.7.2021 16:52

Tak jsem dnes stříknul o trochu dříve a Integrem (příští týden nebudu mít čas a Integro stejně jednou dojde). Pokud bude vše OK, tak to byl poslední letošní postřik jádrovin proti škůdcům a chorobám. Poslední dny se obaleči jableční chytili minimálně. Natáhnu sitě proti kroupám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 11.7.2021 12:37

Dnes CP jen dva. Přitom byla klidná a teplá noc. Víc jich nalétalo minulé dny, kdy bouřilo a lilo. Slivoně jsem nakonec postříkal Mospilanem, protože jsem zjistil, že vzácného Integra už moc nemám. Raději si ho budu šetřit na jabloně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.83 (?), 11.7.2021 12:42
Nakonec včera Calypso na slivoně, bylo již vidět několik plodů napadených obalečem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.103 (?), 15.7.2021 21:05

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat jakou koncentraci Mospilanu použít na slivoně. Stejnou jako na jádroviny?

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?), 16.7.2021 14:32

Stejnou. 2,5 g na 10 litrů.

Na včerejšek a dnešek ani jeden CP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 16.7.2021 20:08
Na radaru byla situace ohledně srážek příznivá, tak jsem stříknul jabloně a hrušně Integrem. Podle pozorování jsem cca po vrcholu kladení a na samém začátku líhnutí. U Integra stačí, když zaschne. Tak snad ano, pofukuje. Integro už bohužel není. Kdybych neměl zbytek Integra, tak bych použil Mospilan za několik dnů (asi 22.7.). Pro HK a podobné oblasti. Za 10 dnů zopakovat. I já zopakuji. Asi Mospilanem, Integro si budu šetřit. Za dlouhých zimních večerů se zkusím po Integru poohlédnout v zemích mimo EU.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.103 (?), 18.7.2021 7:32

Dobrý den, děkuji Kukymu za rychlou odpověď. Chci také poděkovat za všechny jeho informace, které nám slouží k lepší orientaci v problematice ochrany rostlin. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.210 (?), 19.7.2021 20:18
Dobrý den, nevíte někdo o účinném postřiku proti vlnatce krvavé na jablonich? Doporučili mi mospilan, ale přijde mi, že na ni snad vůbec nezabírá. Díky. Happy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.11 (?), 20.7.2021 9:31

Bojuji s ní každoročně. Mívám ji jen na starých stromech. Na nových asi desetiletých jsem ji zatím neměla. Nejdříve jabloně prostříhám aby se postřik všude dostal. Používám Mospilan se smáčedlem a chce to silnější tlak postřiku. Použít můžete i Jar. Někdy to musím i zopakovat. Bohuna  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 20.7.2021 12:59

Ano, ale nejdříve je třeba místa výskytu podrbat kartáčem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 135.61 (?), 23.7.2021 16:52

Tak jsem dnes stříknul o trochu dříve a Integrem (příští týden nebudu mít čas a Integro stejně jednou dojde). Pokud bude vše OK, tak to byl poslední letošní postřik jádrovin proti škůdcům a chorobám. Poslední dny se obaleči jableční chytili minimálně. Natáhnu sitě proti kroupám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika