Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?)
18.4.2024 21:10

o to, jestli je chladno, asi tak nejde, jde spíš o to, že by nemělo pršet a foukat. A to bude asi až v pondělí. V téhle zimě se jistě zpomalí i líhnutí larev z vajíček. Risknul bych to a počkal až na pondělí, to by ráno nebo večer mohlo být klidno. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?), 11.4.2024 13:50

Hrušně dokvetly, jabloně ještě ne. Dnes ošetřím proti pilatce hrušně. Mospilan 2,5 g na 10 l vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?), 12.4.2024 19:58
Květní plátky jabloní začínají hromadně opadávat. Zítra či pozítří udělám postřik proti pilatce, padlí a strupovitosti. Bude se měnit počasí, tak zároveň postřik proti houbovým chorobám bude nutný. Dám Mospilan + Belanty + Scala. Scala působí i za nízkých teplot, což nás čeká. Belanty je sice DMI fungicid, ale nízké teploty mu údajně také nevadí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 12.4.2024 23:29

Mám ještě starou zásobu Decisu a používám ji. Jabloně na "myší ouško" Decis (květopas), proti pilatce předevčírem na jabloně Decis. Proti pilatce švestkové Mospilan + Nissorun. Proti plodomorce hruškové před rozkvětem taky Decis. Na švestkách se kroutí listy zřejmě kvůli mšicím stejně jako na meruňkách, takže po Mospilanu opět Decis. Ovšem pochybuji, že nějaký insekticid se do zkroucených listů dostane, spíš bude působit na ty ještě nezkroucené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?), 16.4.2024 19:25

Decis i Mospilan se do listů dostanou. Deštěm, odparem a v případě Mospilanu i systémově. Já mám listy slivoní taky trochu do lodičky, ale bývá to každý rok. Postupně to vymizí, mšice za to nemůžou. Ale odbočím. Včera jsem stříkal růže, byly obalené mšicemi. Dal jsem Sanium Ultra + Luna Experience (saví, žraví škůdci a houbové choroby). To je ale vedlejší. Růže začínají rozkvétat! V dubnu, to je teda síla. Říká se, že červen je měsíc růží. Letos to bude květen. Barevná poupata už má Emilia Maria a jedna neznámá odrůda. Pak mám růži omejskou, která už dokvétá, ale to je normálka. Je brzká. Zajímavá je trny a květy. Má čtyři okvětní lístky, ne pět, jako každá slušná růže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.7 (?), 18.4.2024 20:02

Potřeboval bych stříknout švestky proti pilatce, má to cenu v tomto chladném počasí? Děkuji 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 18.4.2024 21:10

o to, jestli je chladno, asi tak nejde, jde spíš o to, že by nemělo pršet a foukat. A to bude asi až v pondělí. V téhle zimě se jistě zpomalí i líhnutí larev z vajíček. Risknul bych to a počkal až na pondělí, to by ráno nebo večer mohlo být klidno. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.7 (?), 19.4.2024 22:09

OK.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?), 23.4.2024 17:06
Tak dnes proti padlí a strupovitosti Luna Experience. K tomu Atonik proti stresu z chladu a listová výživa Kristalon.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?), 28.4.2024 12:47

Úlovek obaleče jablečného za minulou noc. Dva motýlci, dole je nějaká moucha mimo statistikulaugh. Deltastop CP jsem vyvěsil cca před 10 dny. Tohle je první letošní úlovek (zatím pro ochranný postřik bezvýznamný). A příroda si jede dál. Mráz, nemráz. Jinak plůdky jabloní u nás nejsou vůbec poškozeny a rostou (HK). Aspoň, že tak...

Obaleč jablečný
Obaleč jablečný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika