ovocné stromy a nadmořská výška



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?) 
4.4.2008 23:07

Děkuji.
  Myslím, že Vy jste toho o motorech a strojích napsal ještě více, než já o stromech, ale Vaše příspěvky jsou delší,  proto je jich "jenom" 1000.  Díky za ně!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 5.4.2008 0:06

Na nějaká kulatá čísla se tu nehraje, ale toto se podle mého názoru zasloužilo ocenit. Jsem rád, že si to nemyslím sám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.184 (?), 5.4.2008 22:53

Podle zkušeností z jiných fór za dobré příspěvky platí, tak to musíte být v balíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 250.10 (?), 6.4.2008 7:32

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 6.4.2008 14:57

Kéž by to tak bylo, že!!  - Já vím, že to tak není, ale panu Vysloužilovi bych to přála, aby byl  "v balíku".       Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.25 (?), 6.4.2008 15:36

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď. V okolních zahradnictvích bohužel ani jednu z uvedených odrůd nemají, ani neměli. Naštěstí nespěchám a tak budu pátrat, abych mohla dokoupit na podzim. Z jabloní měli Selenu, o které v atlase píší, že je vhodná do chladnějších a vlhčích oblastí. Můžete mi, pane Vysloužile, jako odborník na slovo vzatý Selenu doporučit? Také děkuji za příspěvky pěstitelů, kteří s touto odrůdou mají zkušenosti. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 250.10 (?), 6.4.2008 16:42

Nevím, byla-li Selena testovaná v extrémních horských podmínkách. Mohu jen říci, že bez problémů přestála loňské kalamitní jarní mrazy a jako rezistent neméně kalamitní předloňkou epidemii strupovitosti. Při vysoké plodnosti zdravě roste - velmi dobře hojí rány po přeroubování. Plody jsou atraktivně zbarvené, jakoby naleštěné. Jednoznačně ji doporučuji. Vyčetl bych jí snad jen krátkou konzumní zralost, typickou, byť mírnou,  pachuť rezistentů a při přeplození jistý sklon ke střídání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.150 (?), 7.4.2008 13:17

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Ještě poslední otázečku, dá se nějak definovat Vámi naznačená pachuť? Díky Jana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 7.4.2008 15:02

Jako velký příznivec rezistentních jabloní o tom nerad hovořím. Gen rezistence u mnoha odrůd byl přenesen křížením s planou jabloní Malus floribunda. Kdo v dětství kousal do planých jablíček, tu chuť zná. Mnohé rezistentní odrůdy - i když jsou jinak navinule sladké, lahodné - někde vzadu tu slaboučkou příchuť planého jablka nezapřou. Řekl bych, že víc ty z Holovous než ze Střížovic. Běžný konzument to ale obvykle nepozná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.111 (?), 7.4.2008 22:20

a to je přesně to, proč mám radši nerezistenty, jablka člověk pěstuje hlavně pro chuť a proto si dovolím u citlivých odrůd nějaký minimální postřik a občas oželím i nějakou vadu na kráse. Mám ovšem ve své zahradě 9 jabloní (reozsten není žádný), samozřějmě proti gustu...

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika