ovocnářská školka - Brno a okolí



host - 148.237 (?)
10.3.2008 15:38

a šup s nima do jednoho pytle,že? byl to typ. ja se snažím o to, aby moje zahrada fungovala s minimálním přičiněním mé samé a chtěla jsem se pouze s ostatními podělit o můj malej postřeh. jsem tu poprvé a jak na bitevním poli:). a pochopila jsem už, kdo je tu generál, takže Vaší kvalifilace pane ještě neVYSLOUŽILE využívám a ptám se...potřebuji rezistentní angrešt, třešeň dosti tmavých plodů.máte prosím typ? předem díky díky Z.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 180.133 (?), 10.3.2008 12:00

Vysazování krajových odrůd je jistě záslužná činnost. Rovnice stará=odolná odrůda neplatí. Samozřejmě jsou vyjímky. Kvalitních moravských odrůd zas tak moc není. Když se podíváte třeba na nabídku Radima Peška, zjistíte že většina odrůd co prodává a co se ve větší míře pěstovaly nejsou původní moravské. Tím ale nechci zpochybňovat jejich význam v krajině a v zachování určité kontinuity. Najdou se ale i zajímavě speciality, třeba Praskule na pálenku ap.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 10.3.2008 13:21

Pro zájemce mohu doporučit velmi pěknou monografii S. Bočka Ovocné dřeviny Bílých Karpat. Jsou tam precizně zmapovány i původní východomoravské odrůdy. Pan Pešek z Bojkovic je mimochodem spoluautorem knížky.
  Jinak ale, co se týče příspěvku paní Zory, cením si všech, kteří pěstují a zachvávají staré odrůdy. Doporučovat jejich plošné šíření je ale podobné, jako kdybychom nabádali motoristy, ať jezdí v autech ze 60. let. Byly hezčí a tolik lidí se v nich nezabíjelo. 
  Uvědomme si, že  s masivním nástupem supermarketové kultury se nároky veřejnosti na jablka mění.  Neměli bychom dopustit, aby tuzemští amatérští pěstitelé se stali sběrateli odrůd, o jejichž konzumaci však nemá nikdo zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.237 (?), 10.3.2008 14:25

Naši králíci by měli:) a já též.víte patřím k té mladé generaci, co touží žít v hliněných domcích, kde hospodyňka vaří na kamnech na dřevo a kouká jak jí za okny bují permakulturní zahrádka...:))))

já nejsem zastáncem propagace čehokoliv, ale co nás nezabije to nás posílí a zahradničení je tvrdý obchod a vyznat se v nepřeberném množství nových odrůd, na to kašlu. člověk by se měl umět orientovat v prostředí ve kterém žije a snažit se přizpůsobit krajině ve které žije a ne naopak a pokud cítí, že není vše tak jak má být,  ma tomu pomoci aspoń na tom kousku země co mu patří, proto si myslím, že paní hospodyňka, co ráda zaskočí po práci okopčit pár záhonků a otrhat pár kousků ovoce na štrůdl nebo dětem na křižalky na zimu nebo jen tak zahnat jedním plodem žízeň v parném létě, nebude mou radu vysadit si jednu nebo dvě staré odrudy, považovat za něco proti úžasným vymoženostem sadovnictví:) s pozdravem zora(slečna)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.237 (?), 10.3.2008 14:30

A navíc nabývám dojmu, že čím dál víc lidí si začíná uvědomovat, že chuť jablek supermarketové produkce nestojí za to. Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 10.3.2008 14:59

Omlovám se za tu paní.
  Vítám ekologické a přírodní smýšlení mladých, dobře, že tu takoví lidé jsou. Vůbec nemám radost ze supermarketové kultury, ale bojovat s ní stylem: "všichni zpátky na stromy" není rozumné ani příliš účinné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.237 (?), 10.3.2008 15:38

a šup s nima do jednoho pytle,že? byl to typ. ja se snažím o to, aby moje zahrada fungovala s minimálním přičiněním mé samé a chtěla jsem se pouze s ostatními podělit o můj malej postřeh. jsem tu poprvé a jak na bitevním poli:). a pochopila jsem už, kdo je tu generál, takže Vaší kvalifilace pane ještě neVYSLOUŽILE využívám a ptám se...potřebuji rezistentní angrešt, třešeň dosti tmavých plodů.máte prosím typ? předem díky díky Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.237 (?), 10.3.2008 15:50

jinak se pane Vysloužile neděste se, jsem trochu přidrzlý beran, ale jsem ráda, že jsem to tu objevila a našla člověka, na kterého se můžu s důvěrou obrátit, co se pěstitelských rad týče:)Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 10.3.2008 15:57

Jen klídek slečno Zoro. MUDr. Vysloužil je zkušený pěstitel a rozhodně nechce bagatelizovat Vaše úsilí. Umí rozlišovat předem to, co může být marnost a co ne. Ještě zkuste Vy rozlišovat to, jestli Vám bude radit zahrádkář, či profesionální zahradník. Jen namátkou uvedu, že cena jedné původní jabloně, která bude záměrně štěpována pro Vás může být velkým násobkem ceny, kterou koupíte běžně v ovocných školkách, kde se množí ve velkém, ale hlavně to, co žádají velkopěstitelé. Tak to prostě chodí. Přeji Vám hodně úspěchů. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.237 (?), 10.3.2008 16:34

to jsem pochopila, že jde o zkušeného člověka, není třeba ho bránit:), ale opravddu se divím, co zpusobil jeden malý nenápadný typ. já tu nelobuju za jaderničky ve velkém, ale asi to stále není pochopeno.stejně tak jako si jeden pěstitel nekoupí  celý stromek, ale štípne si ve školce roub, tak druhý pěstitel vydá nemalé peníze za něco, co může jinému přijít hloupé a zbytečné, tak to prostě chodí!!!:)))ALE DÍKY, děláme touto diskuzí jaderničkám pěknou reklamu:)))škoda,že ta otázka ohledně angreštu a třešní nikoho tak nezaujala!!!Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.194 (?), 10.3.2008 16:51

Slečno Zoro, já nebráním MUDr. Vysloužila, to on jistě umí sám. Já jen souhlasím s tím, co Vám píše. Ale nabádám Vás, ať jste v pohodě. Zřejmě jste mladá a já jdu za pár let do důchodu, tak ať má na ten můj důchod taky kdo vydělávat:-) Jestli ten Váš malý tip na Jaderničku moravskou není trošku o tom, že se téměř nemnoží. Jinak byste zřejmě odpověď dostala. No a rezistetních angreštů je teď docela dost, ale ne všechny jsou chuťově zajímavé. A tmavá třešeň? Zkuste třeba Kordii, ale kdo z nás ví, kolik máte na zahradě místa? Plody má až tmavě rudé. Pohodu přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika