ovocnářská školka - Brno a okolí



host - 161.17 (?)
4.4.2007 11:45
děkuju za rady, jsem přesně ten typ, co tomu vůbec nerozumí a koupil by asi všechno :) ostatně už jsem aspoň našla pár informací o podnožích, takže zhruba vím, jaký typ si vybrat. I tak potřebuju ochotného prodejce, který mi případné stromky třeba i zastříhne. Slyšela jsem chválu na FYTOS, prý mají zastoupení i u Brna, nevíte někdo? jana
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 99.174 (?), 25.3.2007 21:19

Nechci zdržovat, ale byl jsem nakupovat u firmy RENETA v Olomouci.
Sehnal jsem tam jaderničky na podnoži J-TE/E. Ochotně odpovídají na maily a s nákupem jsem byl velmi spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 25.3.2007 21:31

Já nevím, moc si jaderničku na JTE-Ečku neumím představit. Zdá se mi, že jadernička patří jako solitér na bujnější podnož. Tam vyniknou její přednosti, zejména mimořádně dlouhá doby konzumní zralosti (malá, ale nepřehnojená jablka se dají jíst hned ze stromu, stejně jako v dubnu).
  Možná se ale mýlím, nikdy jsem ji na zákrsku nepěstoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 25.3.2007 21:33
O kvalitě takového rozvážkového prodeje se přesvědčíte nejlíp tak, že si prohlédnete v jakém stavu jsou pupeny na peckovinách. Velmi často vylámané.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.6 (?), 27.5.2007 21:44
Dobrý večer.Na plzeňsku máte nejlepší bezvirozní školku v republice,Fytos Plzeň.Proč tedy kupujete stromky od Juky,která je vozí všechny z Polska.My od Brna si různým způsobem vozíme stromky od vás(kolem jedoucí tiráci a pod.)a vy kupujete stromky z Polska.Nechápu. -JoZa.-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 54.226 (?), 31.3.2007 19:16
Reakce na firmu Jukka. Pokud si prohlédnete stránky www.jukka.cz a chcete dopředu vědět, které odrůdy nabízejí, tak se povšechně dozvíte že broskvoň nebo meruňku, ale to jestli je meruňka Velkopavlovická nebo Lednická, to už tam taky není, takže tam se člověk rozhodně nevypraví. Já jsem loni nakoupila v Agru v brněnských Tuřanech- mohu říct, že jsou tam opravdu strašně nepříjemní a hlavně je nejúžasnější to zkontrolování než vás vypustí za závoru. Jak kdyby byli všichni zloději. Kolik zahradnictví si toto může dovolit. Jsem zahradník, tak to mohu posoudit. Já dám přednost Kadovu nebo Želešicím.Zatím nashle a hlavně ať to roste!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.176 (?), 10.10.2007 13:21
Já sem do fytosu volal neuvěřitelně nepříjemní, kolega tam dokonce loni dojel, naprostá neochota neznalost a chaos, jediné co se dozvěděl když chtěl zjistit co by bylo pro něj nejvhodnější (broskvoň), bylo mu řečeno, že jejich stromy sou všecky skvělý, nakonec po hodině zmatku a čekání koupil a do jara pošla
Tedy minimálně lidskej faktor tam poněkud selhává, to že chcípla broskvoň může být náhoda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 2.4.2007 10:08
S Tuřanama mám podobnou zkušenost. Věnují se vám ochotně jenom tehdy, pokud kupujete stromků 100 a víc.  Ani kultura prodeje není nic moc. Sadbu mají ale kvalitní, to se musí nechat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.121 (?), 3.4.2007 23:41

Ještě-nejen paní Janě.V rámci možností se pokuste získat informace o prodejci,sortimentu a hlavně kvalitě výpěstků. I mě vadí neochota,závora s policajtem apod.Tuřany jsou prostě "fabrika" na stromky.Dávno tam nechodím stejně jako do Šebrova,slabý a nekvalitní sortiment. Želešice-fa. Viktory,kvantita překonala kdysi slušnou kvalitu,sortiment slušný. O 200m dále je fa.Agrogen-Želešice,dobrý sortiment,výborná kvalita a ochotný ing.Procházka. Kadov a Střílky-kvalita,ochota. Zelný Trh v Brně-v nouzi a s nedůvěrou jsem kdysi postupně koupil 12 stromků /balených/,po 7 leté zkušenosti není problém. V supermarketech nenakupuji..                                               

Závěrem,chápu,že ne každý je znalý sadař a mnohdy mi bylo líto lidí,kterým prodejce vnutil "krásný" stromek-křivé pometlo 3.jakosti s odřeným kmínkem,ulámanými kořeny a korunku připomínaly 2 poškozené výhony jdoucí jednmím směrem.Nenechte se za své peníze napálit !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.17 (?), 4.4.2007 11:45
děkuju za rady, jsem přesně ten typ, co tomu vůbec nerozumí a koupil by asi všechno :) ostatně už jsem aspoň našla pár informací o podnožích, takže zhruba vím, jaký typ si vybrat. I tak potřebuju ochotného prodejce, který mi případné stromky třeba i zastříhne. Slyšela jsem chválu na FYTOS, prý mají zastoupení i u Brna, nevíte někdo? jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.6 (?), 27.5.2007 21:54
Fytos má zastoupení v zahradnictví p.Blažek v Třebíči u hl.silnice,potom někde u Znojma.Zavolejte do Plzně panu ing.Pavlovi Voráčkovi a domluvte se s ním.Je to majitel Fytos. -JoZa-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika