Otázka k roubování a očkování



host - 204.1 (?)
4.6.2007 11:07
V cervenci uz budou dostatecne vyzrale letosni jednolete vyhony a stemy uz jde ockovat nebo roubovat nejlepe stredni cast roubu kdyz vemete vyhon a skusite jestli se zlomi tak uz je vyzraly jinak se jen ohnea drzi .Ockovat lze na slabe podnoze do T zarezu nebo klasicky za kuru u sylnejsich podnozi tyto ocka nebo rouby vyrasi jeste tento rok kdyz budete ockovat nebo roubovat az v srpnu tek vyrostou az pristi rok .Na roubech necchte kousek rapiku u kazdeho ocka podle neho poznate jestli se ujalo ocko nebo roub.Vsrpnu je treba hlidat je li miza poznate podle letosniho prirustku kdyz neni uz miza jde ockovat forketovym spusobem .       A x 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 4.66 (?), 27.5.2007 15:35, zobrazeno: 12047x

Přečetl jsem pár publikací o roubování a očkování.Ale nedozvedel jsem se kdy v jakou dobu se jednotlive vykonavaji a v jakou dobu je treba rouby nachystat(ustrihnout a uschovat)

Mam na zahrade stromek slivone ktery jsem chtel naroubovat ale nejak jsem zaspal....nedá se to jeste udelat ted?myslim naockovat, ne naroubovat...dekuji-jo a nemam zadne rouby, myslim ze nejaky posup pri ockovAni rika ze se větevky uříznou a zrovna se s nima naockuje...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.5.2007 13:03
Ač se to možná nezdá, ještě nyní proudí míza a pokud máte uchované rouby ze zimy. lze roubovat za kůru. Dokonce i slivoně. Přírůstky budou tento rok trochu slabší, sic. Taky je možné v červnu štěpovat čerstvými rouby či očky (na bdící očko), ale vyzkoušené to nemám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.66 (?), 31.5.2007 15:04
No prave. Ze zimy nic nemam. Takze to mam naroubovat z vetvicek, ktere ted utrhnu? Nebo ockovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 31.5.2007 21:13
V praxi se to nepoužívá, ale zkusit to lze. Nic neriskujete. Když rouby (očka) nevyraší, naočkujete v létě na spící pupen nebo naroubujete klasicky příští jaro.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 1.6.2007 22:48
Zkoušel jsem kdysi roubovat v červnu jabloň a jako roub jsem použil zdřevnatělý letošní výhon.  když se ten původní vylomil. Pokud to byl stromek, který se ufikl celý a kmínek narouboval, perfektně to rašilo, snad lépe než na jaře. Ale přes zimu roub uhynul, domnívám se, že do zimy nestihl dostatečně vyzrát. Ale nyní lze poměrně s dobrým výsledkem roubovat zelené měkké rouby do zelených výhonů. Jen to je mnohem jemnější práce než klasické roubování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.66 (?), 2.6.2007 12:19
No ale k tomu potrebuju ocka ze zimy ne?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 1.251 (?), 2.6.2007 23:29
Strom má už v červnu připravené pupeny na příští rok. To jsou ty takzvané spící. Naočkují se v létě, jestli si to dobře pamatuji a pupen vyraší až další rok na jaře. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 3.6.2007 10:55
Ne, na to se právě použijí očka čerstvě narostlá a ty ještě ve stávající sezóně vyraší - jsou "bdící". Otázka vyzrání může být problematická.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.1 (?), 4.6.2007 11:07
V cervenci uz budou dostatecne vyzrale letosni jednolete vyhony a stemy uz jde ockovat nebo roubovat nejlepe stredni cast roubu kdyz vemete vyhon a skusite jestli se zlomi tak uz je vyzraly jinak se jen ohnea drzi .Ockovat lze na slabe podnoze do T zarezu nebo klasicky za kuru u sylnejsich podnozi tyto ocka nebo rouby vyrasi jeste tento rok kdyz budete ockovat nebo roubovat az v srpnu tek vyrostou az pristi rok .Na roubech necchte kousek rapiku u kazdeho ocka podle neho poznate jestli se ujalo ocko nebo roub.Vsrpnu je treba hlidat je li miza poznate podle letosniho prirustku kdyz neni uz miza jde ockovat forketovym spusobem .       A x 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jaho - (2), 12.6.2007 16:52
Mám od firmy Bakker zakrslou meruňku a sloupovitou hrušeň. Chtěl bych si to namnožit. Může mi někdo prosím poradit na co se to roubuje a kde bych ty podnože sehnal?
Děkuji
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika