Opál



host - 248.215 (?)
5.11.2021 19:48

Ad Rubinola - mně před dvěma roky dorazil z jednoho e-shopu podobný Ligol (korunka vysoko, vyslepené pupeny). Riskla jsem to a seřízla ho pod budoucí korunkou, vyrazil na kmínku ze spících pupenů tři výhonky. Vybraný jsem další jaro seřízla na 6pupenů na korunku, letos už má korunku pěknou a měl i 4 jablka  ;-))  (fotka je z května)          Lída


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 3.11.2021 10:03

rostlinolékařský pas sděluje viz foto. Kdo je registrovaný pod konkrétními čísly, bude vědět asi jen ÚKZÚZ. Dá se tedy asi předpokládat, že provozovatel je ze Slovenska a stromek z Polska. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 3.11.2021 10:17

narozdíl od Goldenu je Opál odolný proti strupovitosti, takže není nutné chemické ošetření. To je podle mě obrovské +.Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.240 (?), 5.11.2021 19:21

Mě také z tohoto eshopu dorazil špičák opálu, nicméně přiobjednaná rubinola byla v květináči místo volnokořená a s vyslepenými pupeny do metru a půl s nepoužitelnými větvičkami nahoře (prý na M9), zcela neprodejný stromek zralý na přeroubování. Já eshop nedoporučuji, kvalita stromků neodhadnutelná. PM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.215 (?), 5.11.2021 19:48

Ad Rubinola - mně před dvěma roky dorazil z jednoho e-shopu podobný Ligol (korunka vysoko, vyslepené pupeny). Riskla jsem to a seřízla ho pod budoucí korunkou, vyrazil na kmínku ze spících pupenů tři výhonky. Vybraný jsem další jaro seřízla na 6pupenů na korunku, letos už má korunku pěknou a měl i 4 jablka  ;-))  (fotka je z května)          Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.28 (?), 5.11.2021 21:00

Poradíte v ktorom meste alebo obci je ten e-shop?  Alebo aspoň napíšte v ktorej časti Slovenska sa nachádza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.215 (?), 6.11.2021 0:00

wink když jsem zadala "jabloň Opál 199Kč", což je na cedulce vidět, vykoukla na mne "jabloň Opal, volnokořeněná,2-roční, kód DW014"...na "nejlevnejší dřeviny cz"- není to ono? A je to Brno.                        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 6.11.2021 7:06
ano, je to ono. sídlí v Topolčanech, nabízejí na najlacnejšiedreviny a jejich registrační značka rostlinolékařského pasu je SK-3314. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.5.2022 17:38

Těžko tady "udělám" takové Opály jako mívají v Globusu. Stal se ze mě spíš roubovací maniak. Třeba stromek Glostru jsem cely přerouboval. Rouby rostou, je to Novomac, Macoun, Rubelit a čtvrtý jsem si zapomněl popsat. Na větvi, kde je Opál, je dalších tak 10 roubů, některé se už vylomily pod úrodou, jako třeba Spencer nebo Dukát. Mám je teď nově naroubované znovu. Největší skvost je ale letošní stromek JAZZU na semenáči, z kterého jsem už rozházel i rouby všude možně. Snad se konečně dočkám téhle skvělé pochoutky. 

Jonagold Marnica
Jonagold Marnica
Opál
Opál
Opál (v popředí popata Siriusu)
Opál (v popředí popata Siriusu)
Enterprise
Enterprise
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.148 (?), 25.10.2022 18:39

Nabízí někdo jabloň Opál k prodeji v okolí Pardubic nebo Hradce Králové (zahradnictví, eshop) nebo alespoň rouby?

Děkuji za tip. Krásný podzimní den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 25.10.2022 21:29

teď ho mají na stejném eshopu, jako tu loni v této diskuzi psala paní Lída. Jen už stojí skoro dvojnásobek. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika