Opadání velkých nezralých jablk na James Grieve



sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 103.186 (?)
8.4.2016 23:42

Zdravím

Napřed Vám musím říci, že každá odrůda a i strom a i podnož reagují jinak byť jsou vedle sebe. Odrůda James Grieve se mi jeví poslední roky, že hůře zvládá oteplování klimatu a prudké změny v počasí. Tento projev jsem pozoroval i u Matčina. James G. je i sama o sobě hodně padavá odrůda.

sadař vlada

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 82.25 (?), 2.4.2016 22:24, zobrazeno: 3334x
Zdravím všechny. Prosím poraďte. Každý rok mi opadají všechna jablka ze stromu James Grieve. Před dozráním. Strom má cca 10 let. (Vedle roste stejně stará skorka Jůlie a rodí výborně). Chybí mu něco? Děkuji. Petr, Hodonín.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sadař vlada z opavy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (373) - 103.186 (?), 8.4.2016 23:42

Zdravím

Napřed Vám musím říci, že každá odrůda a i strom a i podnož reagují jinak byť jsou vedle sebe. Odrůda James Grieve se mi jeví poslední roky, že hůře zvládá oteplování klimatu a prudké změny v počasí. Tento projev jsem pozoroval i u Matčina. James G. je i sama o sobě hodně padavá odrůda.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.25 (?), 16.4.2016 22:30

Díky za příspěvek. Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.4.2016 12:22

Já bych tedy toto na změny klimatu nesváděl. James Grieve patří k odrůdám s nějvyšší plodností. Té se tromek snaží dosáhnout - prostřednictvím velké násady plodů - za každou cenu, a to i ve špatné půdě i s nedostatkem živin. 
    Věřím, že při důsledném detailním řezu (James G. vyžaduje pravidelnou redukci plodonosného obrostu) a řádném pohnojení, bude plodit bez problémů. Vždyť J.G. je považován nejvděčnější odrůdu pro začátečníky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 82.25 (?), 18.4.2016 21:39

Díky za informace. Přihnojím NPK, a ještě více prořežu i když už je v květu. Uvažuji, jestli něco nenapadá i stopku jablk, nějaká plíseň? Vzrostlého stromu je mi líto rušit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika