Onemocnění jabloní



jajapaja - (2) - 34.103 (?)
22.7.2008 8:20

Stromek je jeddinný tzv. "Letňák" na mé zahradě,  proto jsem se snažil jej zachránit.  Pokusím se dle Vašich rad jej zachránit alespoň přeroubováním neb jak jsem koukal zkáza na kůře pokračuje dál.

Děkuji všem za jejich příspěvky. J.

.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 76.122 (?), 22.7.2008 0:45

To se skutečně u jabloní běžně děje, nebo je to jen ve vyšších polohách?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 76.236 (?), 24.7.2008 1:09

To se u jabloní ve vyšších polohách skutečně běžně děje ;-)

Ale vážně, jeden zde popisovaný případ je ze zahrady asi 350 m.n.m., stromek je nahnutý k severu, kmen je tedy nekrytě vystavený slunci a bez zastiňování to nepřečkal a druhý popisovaný případ je ze zahrady asi 470 m.n.m., mrazová kotlina. Takže tvrdé podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jajapaja - (2) - 34.103 (?), 22.7.2008 8:20

Stromek je jeddinný tzv. "Letňák" na mé zahradě,  proto jsem se snažil jej zachránit.  Pokusím se dle Vašich rad jej zachránit alespoň přeroubováním neb jak jsem koukal zkáza na kůře pokračuje dál.

Děkuji všem za jejich příspěvky. J.

.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 22.7.2008 6:57

Rozhodně nejste sám, kdo má ke stromům nějaký vztah, je však potřeba tomu ještě rozumět. Sám se zabývám profesionálně přírodou 40 roků, jsem majitelem dvou ovocných sadů a z ovocnářství mám státnici. I ve svém sadě jsem naprosto nekompromisní a nedělá mi problém udělat zásah, který by mnozí považovali za vysloveně barbarský. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.62 (?), 22.7.2008 17:56

Promiňte ale myslím, že je podstatný rozdíl mezi profesionálním sadařením a mojí zahrádkou, kde se snažím všecko prostě mít tak jak se mi líbí a ne, se ohlížet na maximální výtěžnost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.236 (?), 24.7.2008 1:19

Asi se zastanu pana Stanislawa, nemocný strom se Vám těžko může líbit a tedy zásahy při jeho pěstování by měly být takové, aby k onemocnění nedošlo, ať už se Vám ty zásahy líbí nebo ne. Sám nerad řežu do živého organismu, ale vím, že když zanedbám výchovný řez, při nejbližší úrodě se stromek poláme. Prioritu nemá to, jestli se mi líbí nebo ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.7.2008 9:07

I když z pohledu:  náklady - výnos - kvalita je jistě nutno dát za pravdu profesionálům, v zahradě bych postupoval tolerantněji. Stromy tu plní nejen funkci výrobny ovoce, ale i roli estetickou, poskytují radost, stín, odpočinek...
   Nevím, jestli různé balzamování suchých částí kmene má nějak zásadní význam. Asi bych strom chvíli pozoroval. Pokud na zdravé části přirůstá a plodí chutné ovoce, může Vám dělat radost i řadu let nadále. Jestli bude postižení postupovat, strom si o vykopání řekne sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.62 (?), 29.7.2008 10:54

zatím přirůstá... uvidíme...ránu jsem zatřel balzámem a bonsai lakem s fungicidem :-) uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika