okousané stromky



host - 128.10 (?)
10.11.2008 16:38

Milá Renato,

stromky Vám okousal hryzec, zajíc, nebo vysoká. Jestli máte zahradu někde do extravilánu k lesu, loukám v klidném prostředí, mohou to být všichni tři výše uvedení lumpové. Zajícům a srnkám se ubráníte plotem, nebo oplocením jednotlivých kmínků "králičím pletivem". Jestli je kůra ohryzaná téměř, nebo úplně kolem celého kmínku, i když kořeny drží, šup s ním na oheň a nový - ještě je čas. První jsou na tapetě jabloně a pak teprve ostatní druhy, jako švestky, hrušky apod. Mám 1ha zahradu bez oplocení, za zahradou pole, louky lesys přemnoženou vysokou a zajíci spí v zimě pod růžemi téměř u domu, ti si léčí kůrou z jabloní svoje bolebřichy až do května, kdy už je trávy habaděj.

Pavel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 75.250 (?), 10.11.2008 15:19, zobrazeno: 4658x

Dobrý den,

před třemi lety jsme na zahradě vysázely jabloně - zákrsky. Stromky skoro vůbec nerostou, mají okousanou kůru mezi zemí a roubem. Zkoušela jsem je vytáhnout ze země, ale drží pevně, takže kořínky budou nejspíš v pořádku. Chystáme se je vykopat a zasadit nové. Mohl by mi někdo poradit co kůru okousalo a jak tomu na příště zabránit?

Děkuji Renata

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.10 (?), 10.11.2008 16:38

Milá Renato,

stromky Vám okousal hryzec, zajíc, nebo vysoká. Jestli máte zahradu někde do extravilánu k lesu, loukám v klidném prostředí, mohou to být všichni tři výše uvedení lumpové. Zajícům a srnkám se ubráníte plotem, nebo oplocením jednotlivých kmínků "králičím pletivem". Jestli je kůra ohryzaná téměř, nebo úplně kolem celého kmínku, i když kořeny drží, šup s ním na oheň a nový - ještě je čas. První jsou na tapetě jabloně a pak teprve ostatní druhy, jako švestky, hrušky apod. Mám 1ha zahradu bez oplocení, za zahradou pole, louky lesys přemnoženou vysokou a zajíci spí v zimě pod růžemi téměř u domu, ti si léčí kůrou z jabloní svoje bolebřichy až do května, kdy už je trávy habaděj.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.191 (?), 11.11.2008 23:36

Proti králíkům nutno použít chrániče ihned při výsadbě i když je ještě zelená tráva. Králičí pletivo pozinkované mi na zahradě vydrželo 20 let a dobře se tvaruje. U země to mohl být ale hryzec a to je ochrana těžká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika