Ochutnávka jablek



pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?)
6.12.2017 16:47

Hold mám to také tak Petře. Jablko vzhledem Rubín,(o něco menší) ale chuťově to není ono! Trošku mi připadá nahořklé.Ani na Starkimsonu se to nevyvedlo! 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Tomáš Otava - (7) - 211.13 (?), 2.12.2017 10:16, zobrazeno: 9358x

Dobrý den,
v příští sezóně mě čeká vybití 3 přestárlých a na strupovitost trpících jabloní. V této souvislosti bych se rád zeptal, zda je někde organizována ochutnávka jablek (za účelem: ochutnám a co mi bude chutnat příští rok nasadím).
Případně je tu někdo, kdo má doma více odrůd a byl by ochoten zaslat k ochutnávce? Rád si zaplatím poštovné / dojedu. Mám zájem o podzimní a zimní jablíčka.
Děkuji za reakce. Tomáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 2.12.2017 10:38

Tomáši, jak moc jsou Vaše jabloně staré-přestárlé, je jejich věk a sklon ke strupovitosti jejich jedinný-dvojí handicap? Nestojí Vám za přeštěpování? Třeba by mohly hostit spoustu různých, pro Vás chutných, zdravých odrůd... Musí nutně padnout za vlast, nelze při nich dovést do plodnosti ty nové, vytouženécool? Děkuji Vám za úvahu nad mými otázkami i případnou odpověď.  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tomáš Otava - (7) - 211.13 (?), 2.12.2017 10:41

I to je samozřejmě možnost. Prosím, nespekulujme nyní o tom, co provedu s jabloněmi cca 30 let starými. (Myslím to teď velmi vlídně).
Roubovat neumím, ale rád se naučím.
Tento dotaz se týká ochutnávky. :-) Pokud může strom hostit více než 1 druh jablek, velmi rád půjdu i touto cestou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.12.2017 11:49

Kladnou odpvěď na ochutnávku nemám, ale rozumím Vám, protože jsem na tom stejně. Třeba se mi stále nepodařilo ochutnat ten vytoužený Sirius. smiley Rouby jsou zatím bez plodů. Pro lidi z nedostatkem místa je roubování jediným možným způsobem, jak ochutnat v budoucnu více odrůd, aniž bych od všech těch odrůd musel mít velké stromy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.12.2017 13:06

Problém je ale jiný. Pokud ochutnáte od někoho jablka, ještě to neznamená, že stejně budou chutnat i u Vás. Záleží na poloze, půdě, mikroklimatu, agrotechnice. Rozdíly jsou u některých odrůd diametrální.
   Obejděte sousedy, zeptejte se, kterým jablkům se u nich daří a ochutnejte je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.12.2017 13:09

Rozdíly jsou diametrální, to je pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 2.12.2017 13:16

Ano, je to tak. Ale je tu i faktor vlastního peří, kdy si vědomě vsugerujeme, že to naše ovoce MUSÍ být manacheeky-vždyť jsme do něj vložili své naděje, práci ruční i pohlavníwink! Sousedy obejděte,  jablíčka sousedky ochutnejte a nezapomeňte jim to oplatitlaugh. Pod vlivem úplňku, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 2.12.2017 13:26

Před lety jsem narouboval Rubín na Průsvitné letní a na Starkimson. Plody jsou chuťově rozdílné. Souhlasím s p.MV!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.12.2017 14:19

Zatracovat proto roubování asi nebudeme, Pepo. Zajímalo by mě, jakou má tedy chuť Rubín na Průsvitném letním. Mám to samé provedeno na Miu. Velikost plodů si Rubín asi zachovává všude, ale ta chuť je bídná. Jen náznak Rubínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 6.12.2017 16:47

Hold mám to také tak Petře. Jablko vzhledem Rubín,(o něco menší) ale chuťově to není ono! Trošku mi připadá nahořklé.Ani na Starkimsonu se to nevyvedlo! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika