Nový stromek má moc drobných větviček - nechat či ustřihnout?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?) 
9.4.2013 16:12

Deformace větvičky na té fotce opravdu vypadá, že byla způsobema mšicemi (viz. typicky deformované listy po sání mšic v ohbí větévky). Mšice tohle umí - sáním na zelené nezdřevnatělé části letorostu mění směr jeho růstu, letorost roste křivě, zakrňuje, případně se i růst výhonu zcela zastaví. Nevím ale, jestli to, co popisuje paní před vámi je ten samý případ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 224.116 (?), 10.4.2013 8:18

Řekla bych, že to vypadá trochu jinak, já to raději dojdu vyfotit, a pak vložím foto. Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.116 (?), 11.4.2013 8:46

Tak jsem to vyfotila, sice nic moc foto, včera bylo moc zataženo, ale vidět to je. Ještě jsem přemýšlela o těch mšicích a myslím, že loni na jabloni byly, měla pokroucené některé listy a v nich mšice. Takže myslíte, že to bylo tím? A co na mšice na jabloni platí nejlépe?

větvička
větvička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.116 (?), 11.4.2013 8:47

A ještě jedno foto.

větvička
větvička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.4.2013 11:08

Jéje - to je pěkné!  To se jen tak nevidí, učiněná rarita. Stojí za úvahu, zda to na stromku nenechat, jako parádu. yes

Jinak si myslím, že i toto bude s největší pravděpodobní také od mšic. Nenapadá mě, co jiného by mohlo způsobit takovéhle "kudrlinky". Proti mšicím fungují obecně inskticidní postřiky, například Mospilan a další. Když zadáte do vyhledávače "mšice", najdete v souvisejících příspěvcích další dooručené přípravky a rady. Rovněž je velmi vhodné zabránit mravencům v přístupu do koruny, což se provádí pomocí lepidla Chemstop, které se natře na kmínek. Mravenci totiž chrání mšice proti jejich přirozeným predátorům, pečují o ně a roznáší je po celém stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.4.2013 11:29

Bohužel na naší zahradě se to vyskytuje také, a ani mě nenapadne to vystavovat jako raritu.Na sto percent je to od mšic, které sají na jedné straně letorostu více, než na opačné, a proto je výhon nestejnoměrně vyživován, a ohýbá se-něco jako bimetalový pásek na který působí nestejnoměrné teploty.Takový výhon odstranit řezem na nejbližší spodní pupen.Samozřejmě používat insekticidy proti mšicím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 11.4.2013 11:49

Mohu potvrdit, že ochrana proti mravencům na mšice působí. Loni jsem zkoušel lepidlo na několika stromkách a když se to udělá pečlivě, mšice byly brzo z korunek pryč. Bez postřiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika