nové odrůdy jabloní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 197.143 (?) 
2.11.2008 18:37

Vždyt ale je maloprodej ve školce malý vedlejšák. Pokud by to byl hlavní předmět podnikání, tak ty stromky nesázím, neočkuju, neobdělávám, ale kupuju. Lépe řečeno překupuju.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.13 (?), 2.11.2008 16:43

Děkuji pane Skálo na internetu jsem si sehnala firmu Fytos a zjistila, že mají nově otevřené velké zahradní centrum i zde ve východočeském kraji za Pardubicema byla jsem velice překvapená jejich nabídkou veškerých nových odrůd jabloní dájí se tam sehnat snad všechny odrúdy já si tam koupila LIPNO a GOLD BOHEMII děkuji Faltová Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jerome - (18) - 85.28 (?), 31.10.2008 19:34

Co se týče Lipna - dobré jablko, slaďák, brzo v konzumní zralosti, dlouho vydrží (to ještě zkouším, asi do února v dobrém sklepě). Dřevo roste jak šílené, aspoň v prvních letech.  Ale zase rezistence ke strupovitosti jen přes jeden Vf gen jako všechny z malus floribundy - a letos mne překvapily flíčky strupovitosti- a nebylo jich málo- právě na něm. Takže je to vesele prolomeno, jsem zvědav, jak dlouho si tyto nové odrůdy ponechají výsadu "rezistence". Takže momentálně (na jaře) přeroubuju celý jeden strom - Šampion - ne na Rozelu, jak jsem původně chtěl, ale raději na Angold, má vysokou odolnost tuším přes více genů z Antonovky. No a poohlídnu se po nových věcech z Holovous... co si o tom kdo myslíte? Budu vděčen za reakce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 1.11.2008 1:28

Z novějších odrůd mně osobně chutná nejvíc Rajka a Jonalord, Desert také není špatný, Dima zatím jablka neměla (Discolor x Mantet).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.143 (?), 2.11.2008 18:30

Opravdu je to slaďák? Já bych řekl, že tam trochu figuruje ostřejší chuť Vandy. Ale to každý cítí jinak. Problémem asi bude, že se tyto drůdy šlechtí jen ze "špiček" sortimentu (Golden Delicious, Topaz, Rubín) a furt dokola. Naštěstí je tu právě ten Angold a jeho rezistence podmíněná jinými geny.

Možná by bylo dobré poohlédnout se podobně jako po Antonovce i po dalších odrůdách s odolností proti houbovým chorobám. Ale těch nápadů jistě jak Holovousští tak i Střížovičtí měli a mají nesčetně. Takže jim do toho nechci fušovat a nějak radit.

Co se týče Rozely, tak ta spíš chce dostatek vápníku, aby neměla hořkou pihovitost, nikoliv strupovitost.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.10 (?), 3.11.2008 22:11

Přečetla jsem si všechny vaše příspěvky několikrát a objednala ve Střílkách Angold.Hezký den Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.191 (?), 3.2.2009 11:16

Každý by si mel danou odrudu ochutnat, protože sto lidí sto chutí.Já jsem pestoval odrudy, které meli dobré reference, ale nebyl jsem s nimi spokojen.Odruda PINOVA - velice tvrdá dužina, v teplém sklepe vadne, náchylná na skládkové choroby. MELODIE krátka sklladovatelnost, dost kyselá. TOPAZ kyselkavá chut.DALILA podzimní odruda vyborná nenáchylná.Na zahradu by jsem doporučil podnož spíš MM 106 pozdeji nevyžaduje oporu a ty nové podnože M 9 apod.na zahrádce nevypadají moc dobre. Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.155 (?), 3.3.2009 13:50

Dobrý deň, prečítal som si názory, a je potrebné konštatovať, že každému chuti niečo iné. Ja mám zahradu 550 mnm, a otestoval som už dosť druhov, z posledných sa dobre javí Rajka, Rosana, Delor, nič moc Pinova, Rubin, zrušil som Idaret a iné nevyhovujúce z dôvodu vyskytu      chrastavitosti.   Ale každopádne   sa do podmienok nad 400 mnm nehodí podník M 9, minimálne A2 resp. MM 106, alebo semenač s medzištiepením brzdiacou vložkou. Kto základa záhradu, alebo sadi stromy vyššie ako tych 400 až 450 mnm., by mal používať podnož ktoré som citoval a zvažiť odrodu, aby predišiel preštiepovaniu stromov, alebo ich likvidácii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 3.3.2009 14:26

Jaké máte zkušenosti s mezištěpováním a jakou (a jak dlouhou) brzdící vložku používáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.155 (?), 5.3.2009 8:13

Dobrý deň,

 Ako bdrzdiacu vložku používam M9 stromčeky sú asi 10 ročne, skôr nastupuju do rodivosti, korene nie su poškodzovane škodcami a pokiaľ sa vložky posunie vyššie netrpí namrzaním kmeň. Zároveň nemusím používať opory k stromom, semenače dobre korenia / z Jaderničky moravskej/.  Zohnal som si Antonovku z PL, tak skusim aj tuto ako sa uplatni v ťažkom terene. Mohla by sa používať aj vložka zo slaborastucich podníkoch radu J-TE- podľa vlastných podmienok, nadmorskej výšky a lokality.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika